27 Mayıs 2018 Pazar
İslam merkezi olan Türkiye Cumhuriyeti ülkesi coğrafyasına sahip çıkalım

İslam merkezi olan Türkiye Cumhuriyeti ülkesi coğrafyasına sahip çıkalım

Mehmet KIZILKAYA
Mehmet KIZILKAYA

İslam merkezi olan Türkiye Cumhuriyeti ülkesi coğrafyasına sahip çıkalım

İslam dünyasının merkezlerinden olan Türkiye Cumhuriyeti Ülkesi coğrafyası tam bir kaos senaryosunun içerisinde yer almaktadır. 

 

Öncelikle şunu unutmamamız gerekir.Ortadoğu İslam coğrafyasındaki olayları bugünkü haliyle hiçbir zaman gelip geçici bir durum olarak görmememiz gerektiğini belirtmek isterim. 

 

Atlantik Okyanusundan Pasifik Okyanusuna kadar uzanan geniş kutsal coğrafyada farklı etnik çatışmalara, kanlı olan iç çatışmalara, özellikle mezhep savaşlarına ve de iktidar çatışmalarına yol açacak olan ciddi manada farklı olan planlar ortaya konulmaktadır. 

 

Türkiye Cumhuriyeti Ülkesi coğrafyasında ciddi manada bir iç savaş çıkarmak, Amerika Birleşik Devletlerinin (ABD) ve Batı dünyasının son yıllarda kendi gündemlerinden hiç çıkarmadıkları ciddi ve de en önemli bir konulardan bir tanesidir.

 

Bu iç savaşın sonucunda kendi ülkemiz olan Türkiye Cumhuriyeti Ülkesi coğrafyasını bir çok parçaya ayırıp, ayrı ayrı devletçikler oluşturarak, daha doğrusu farklı farklı eyaletlere ve de yönetimlere bölmek sömürgecilerin en üst noktalarında bulunan en önemli nihai hedeflerindendir. 

 

Sömürgeci batılı ülkeler tam da bu noktada bu zamanda burada hedefledikleri ve de planladıkları oyunlarını bir bir gerçekleştirmek amacıyla bütün kozlarını bu kutsal coğrafyada öne sürmektedirler.

 

Yani daha öncesinde Irak'ta, Libya'da, Mısır'da ve Suriye'de oynanan oyunlar hiç şüphe yoktur ki, bugün bizim ülkemiz coğrafyasında, bizim topraklarımızda ve de toplulumuzda oynandığını net bir şekilde görülmektedir. 

 

Özellikle Türk'ü Kürt ile, Kürt'ü Türk ile birbirlerine düşürüp, birbirlerine kırdırtma projeleri en önde ve de en önemli projelerinden bir tanesidir. 

 

Bizler bunların farkında değiliz ama; bu tehlikeli oyunlar ciddi anlamda bağıra bağıra gelmektedir. 

 

Sessiz ve de derinden derine ABD ve Batılı ülkeler tarafından sürdürülen bu projeler Türkiye Cumhuriyeti Ülkesini parçalayarak, istikrarsızlaştırıp iç savaşların içerisine sürükleme projeleriyle ciddi anlamda yol almaktadırlar. Belli bir süre sonrasında da ciddi anlamda şehir savaşları boyutuna getirmeye çalıştıkları büyük bir gerçektir. Bu boyuta getirilen savaşların da özellikle İslam'ın kalbine yönelecek olup, İslam'ı kendi içerisinde savaştıracaklardır. 

 

Cenabı Hakk, bizlere doğru kararlar vermeye, doğru olan tercihlerde bulunmamıza yar ve yardımcı olsun inşallah.

 

Amin...

 

Esenlikler Dilerim...

 

"Mehmet KIZILKAYA" 

 

 YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası