23 Mayıs 2018 Çarşamba
KONYA / EREĞLİ’DE MİLLETVEKİLİ ADAYI HÜSEYİN OPRUKÇU RÜZGARI

KONYA / EREĞLİ’DE MİLLETVEKİLİ ADAYI HÜSEYİN OPRUKÇU RÜZGARI

Mehti Saraç
Mehti Saraç

KONYA / EREĞLİ’DE MİLLETVEKİLİ ADAYI HÜSEYİN OPRUKÇU RÜZGARI

 Saygıdeğer Ereğli’ler ;

Şimdi merak edenleriniz vardır.

Neden böyle bir başlık atma gereği duydunuz ?

Veya MHP Milletvekili adayı olan Hüseyin Oprukçu’dan bir çıkarınız mı vardı ?

Diye soranlara…!!

Tek bir cevap ; Hayır hiçbir çıkarım yok, hiçbir menfaatim yok ve hiçbir Partiye de üye değilim, hiçbir partinin reklamını da bu güne kadar hiç yapmadım..

Amaaaa gel gelelim ortada bir gerçek ve bir ölçü var.. Mutlak surette tüm herkesin bilmesi gereken bir ölçü..

Nedir o büyük ölçü ve gerçek ?

Özellikle KONYA'YA, KONYALI'LARA seslenmek istiyorum.. Bu değeri kesinlikle meclise göndermeniz gerekiyor..

Neden mi ? Açıklayalım..

İnsanların hayat felsefesi nedir ? Rahat ve huzurlu bir yaşam içerisinde sorunsuzca hayatını idame ettirmek değilmidir ? Çoluk çocuğuna zelal gelmemesini sağlamak değilmidir ? Onların huzuru, refahı ve mutlu oluşu Anne - Baba için Dünyanın en büyük serveti değilmidir ? 

Bu nedenle, Ülkemizde ve diğer illerde olduğu gibi, KONYA bölgesinde'de ciddi olarak işsizlik, fakirlik ve diğer etkenlerde söz konusudur.

Türkiye şartlarında bu olumsuz etkenlerin önüne geçebilmek, şimdilik  AK Parti iktidarı ile mümkün değildir..

Türkiye'ye yeni bir kan ve yeni bir can suyu gereklidir.

Gerek CHP ve gerek MHP ve gerek SP vs diğer tüm partiler, kim olursa olsun mutlaka bu dönem iktidarı kesinlikle göğüslemelidirler. Ona göre bir seçim yapmak, ona göre sandıklara gitmek, ona göre iş, aş ve mutluluk çığrını açabilecek insanlara oy verme gerekliliği doğmuştur.

Bu bağlamda hemen konumuza geçiyoruz ;

Hani bir zamanlar ANAP ve ÖZAL'IN vazgeçilmezi bir KONYA'LI hemşerimiz vardı Mehmet Keçeciler ;

Hani bir zamanlar yine Ereğli'li ve ANAP'ın vazgeçilmezi, kendini kanıtlamış olan Ali Talip Özdemirimiz vardı..

Siyasete hakikaten damgasını vuran iki insandı..Yıllarca dillerden ve siyaset sahnesinden düşmediler ve belkide o zamanın şartlarına göre en verimli iki sima olduklarını KONYA'YA ve KONYALILARA kanıtlamışlardı. Etkisiz değillerdi..

Şimdi yıllardan sonra, siyasete ilk kez damgasını vuracak, bir KONYALI hemşerimiz daha var. Ve bu yukarıda saydığım bu iki insandan daha etkili, daha tepkili, daha azimli ve EREĞLİ'Yİ il yapabilmek için mücadele üstüne mücadele verecek olan bir Milletvekili adayımız daha var..Bir şansınız daha var..

İşte o insan şimdi siyaset sahnesinde ve siyaset arenasında;

MHP KONYA Milletvekili Adayı Ereğli'li HÜSEYİN OPRUKÇU..

Şahsi özellikleri nelerdir, ne yapabilir ??

Kısaca açıklayalım..

--Ağzındaki ekmeği, her türlü insan ile bölüşecek olan bir insandır..

--Sizin hakkınızı, hakettiklerinizi başkasına yedirmeyecek olan bir insandır..

--Fakir , fukarayı gözetleyen, dinleyen, başından savmayan bir insan..

--yiğit, mert, cömert bir insan..

--İnsanların yarasına her daim, her vakit merhem olabilecek bir insandır..

Bu tür insanları seçmemeyi tercih etmek sizce hata sayılmaz mı ? Hata etmiş olamaz mıyız ?

İnsanı ve insanlığı belirleyen, belirten en önemli özellikler önce kişilik ve şahsiyet değilmidir ?

Şairin biri der ki ; ''İnsan kendini övmemeli, seni başkaları övmeli'''

Böyle bir insanı seçmek, onu meclise göndermek, benim de bir isteğimdir, sizinde bir isteğinizdir.

Bakınız ;

İnsanlar bu sıcağın altında, tarlalarda, kadın, kız, çoluk, çocuk demeden çapa yapıyorlar. Öyle bir ter akıtıyorlar ki vallahi aklınız şaşar.

Bu ne demektir ?  Bu yokluğun, işsizliğin, çaresizliğin verdiği bir mecburiyettir..

Evet çalışmak güzeldir, iyidir, mecburidir ama her çalışmanın da bir adabı ve bir usulü olmalıdır.

Dengeli bir sistem ve dengeli bir kazanç, dengeli bir ortam yok Türkiye'de.. Böyle bir ortam yaratılmamış. Türkiye maalesef bunlardan yoksun bir ülkedir..

Peki bu aday abimiz bir birey olarak sadece EREĞLİ'YE ne yaptı biliyormusunuz ? 

İnsanların cesaret edemediği, korktuğu ''Batarız, biteriz, maaşları ödeyemeyiz'' dediği EREĞLİ BELEDİYESİ'NE sırf iş olanağı yaratmak için, her türlü sorumluluğu üstüne alarak, tek başına 2000 kişilik bir aileye iş, aş kapısı açmıştır.. İnsanlara İş vermiştir, aş vermiştir..Ve tıkır tıkır da ALLAH'IN yardımı ile içinden alnının akı ile çıkmıştır..

O insanlara iş, aş sağlarken, onun yerine seçilen bir AK partili aday ise, onun işe aldığı insanları işten çıkarmış ve ekmeğini elinden almıştır.. İşte fark ve çarpıklık burada..

Ve yine tek başına insanların cesaret edipte yıkamadığı, alamadığı arsaları, daha başka bazı alanları'da EREĞLİ'LERE açarak EREĞLİ'YE çok büyük renkler getirmiştir.

Trafiği rahatlatmış, Esnafın yüzünü güldürmüş, vatandaşa nefes aldırtmış ve hatta hatta EREĞLİ'DE en büyük tarihi bir eserimiz olan ULU CAMİ'NİN önünü açarak, kuyu ve kuytulardan çıkararak, esrar ve eronci, balici gençlerin konağı halindeki, kimsenin yıkamadığı metrekarelerce büyüklüğündeki harabe binaları yıkmış ve orayı güzel, şahane bir park haline dönüştürmüş, aynı zamanda, boş, geniş, nefes alınabilir, bayramlarda, seyranlarda namaz kılabileceğimiz adeta bir ibadethane haline getirmiştir. 

Hizmetleri saymıyorum, Bu aday abimiz EREĞLİ'YE adeta 5 senelik Belediye Başkanlığı döneminde CAN SULARINI hediye etmiştir.. EREĞLİ tarihinde kısa bir dönemde böyle bir BAŞKAN daha gelmemiştir..

Şimdi bile, daha seçilmeden bu insan kendi kendine düşünüyor ; EREĞLİ'YE ne yapabilirim ? Ereğliye nasıl başka hizmetler sunabilirim ? EREĞLİ'YE daha kaç bin kişiye iş alanı yaratabilirim ? Konyamız neden DÜNYA şehri olmasın..

Vatandaş derdini, meramını anlatırken, işsizlikten, fakirlikten kırılırken, oturup bunları düşünmek her bir babayiğidin harcı olmasa gerek. Ve bu insan şimdiden bunları düşünebiliyor..

HÜSEYİN OPRUKÇU ile inanın Konya ve EREĞLİ'NİN şekli şemali değişecektir..

Hani KONYALI bir Başbakanımız var ya !

Bir senelik Başbakanlığı döneminde EREĞLİ ve EREĞLİ'LERE ne verdi ? Ne verecek ? Ne sözü veriyor ? Koca bir çuval ve içinin hava ile dolduğunu gördüğüm bir çuval... Normalde bir ÇUVAL, hava ile dolar mı ? Demekki boş vaadlerle bunlar doldurabiliyor..

Başbakanın KONYA'LI olması aslında bizi hiç enterese etmiyor. Kendisi ANKARA'DA, hanımı istanbul da bilmem neyi nerede ?

KONYA ile en ufak bir bağlantısı yok. KONYA'YA bir faydası da olmayacaktır.

Bu dönem, seçimlerden sonra Konya'lı BAŞBAKANIMIZ o sıfatınıda kaybedeceği için kendisinden  zaten bir hizmet beklemiyoruz..

Bu yüzden bize hizmet getirecek insanlara bakıyoruz..

Konya'da şu anda AK PARTİ'YE çıkacak oy oranı sadece % 50-52 civarındadır.

Bu durumda ak partinin 8 milletvekili çıkarmasını bir mucize olarak görüyorum.

KONYA'DA bu dönem MHP adaylarına destek olunması büyük bir yarar ve kar sağlayacağı kanaatindeyim.

Parti gözetmeksizin, sadece şahsiyetleri göz önünde bulundurarak oy verilmesi KONYA için zaruri bir hal almıştır düşüncesini taşımaktayım..

Bu yüzden KONYAMIZA fayda sağlayabilmesi açısından OYUM ; MHP'nin olacaktır..

Türkiye genelinde sonuçlar nasıl tecelli ederse etsin, ama beni bölgem ve o bölgenin refahı, düzeni, kalkınmışlığı ilgilendirdiği için en uygun Mv adaylarının sadece MHP de yer aldığını görmekteyim.

Umarım KONYALI, EREĞLİ'Lİ, BEYŞEHİR, SEYDİŞEHİR, AKŞEHİR, ÇUMRA, YUNAK, KADINHANI, CİHANBEYLİ, KULU, BOZKIR vs tüm ilçelerdeki vatandaşlarımız benimle beraber hem fikir olurlar..

MHP Adayı Hüseyin OPRUKÇU, KONYA'NIN her ilçesindeki vatandaşa, köylüye, kentliye kapısını açabilecek, yürekli bir şahsiyettir.. Buna inanabilirsiniz..

Yarın bir gün bakarsınız ki, kızınızın, oğlunuzun bir ataması veya bir işi olur, bir sorunu, bir derdi olur, veya devlet kademesinde önemli bir iş olur, gideceğiniz tek bir kapı bu insanın makamıdır. Şimdiye kadar gördüklerimiz gibi, sekreterine ''YOK DE GİTSİN'' diyemeyecek bir şahıs en doğru adayımızdır..

Sorunlarınızı Es geçmeden, önemseyerek, düşünerek, gece yatağına girdiğinde bile ''Ben Ali için, Veli için ne yapabilirim '' düşüncesini yüreğinden geçirebiliyorsa vallahi, billahi de ben o insana seve seve o oyu veririm..

SAygı ve sevgilerimle..

Mehti SARAÇYORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası