18 Haziran 2018 Pazartesi
SOKAKLARI’NIN SİDİK KOKTUĞU YENİ EREĞLİ(KONYA)

SOKAKLARI’NIN SİDİK KOKTUĞU YENİ EREĞLİ(KONYA)

Mehti Saraç
Mehti Saraç

SOKAKLARI’NIN SİDİK KOKTUĞU YENİ EREĞLİ(KONYA)

Saygıdeğer Okuyucularımız ;

Bir zamanlar KONYA / EREĞLİ güzel ve şirin bir ilçemizdi. 

İnsanların, bir zamanlar yerleşmek için ilk tercih ettiği yerlerden bir tanesi idi..

Ama artık o güzellikler ve o şirin alanlar bir bir yok olmaya başlamış ve EREĞLİ güzellik öyküsünü SİDİK kokan sokaklarına bırakmıştır..


EREĞLİ'Yİ yönetenler kış uykusundan maalesef uyanamamışlardır. Gezmek, tozmak onların ilk hedefi ve ilk icraatı olmuştur..

Geçtiğimiz yerel seçimlerde tos pembe vaatlerde halkın karşısına çıkanlar, üzerinden bir sene geçmesine rağmen ilçeye bir çivi bile çakamazken, sadece açılış meraklısına dönüşen insanlar topluluğu haline dönüşmüşlerdir..

Geçmişte Bulgaristanın başkenti SOFYA'DA ara sokaklara çıkılmıyordu, çünkü ara sokakları sadece sidik kokuyordu. Pislik ve sidik kokuları şehri sarmıştı adeta.. O zamanlar şehrin başında başarısız, sorumsuz ve kendini beğenmiş, para hırsına bürünmüş bir yönetim ve bir kadroları vardı.. Onlar lüks içinde yaşarlarken, şehir de maalesef sidik kokuyordu..

İşte EREĞLİMİZ, şimdi aynı senaryolara doğru sürükleniyor. Birileri şehrimizin başına kasıtlı olarak ya bir çorap örüyor yada beceriksizliğini halka yansıtmamak için kuru inat ediyor. Tüm bu yaşanan olumsuzluklar ya kasıtlı ya da kasıtsız yapılıyor ama onu bilemiyoruz..

EREĞLİ'NİN başında şu an Bulgaristan (SOFYA) örneği gibi sorumsuz, başarısız bir yönetim var. Para meraklısı, gezme, tozma, millete hava atma, bol bol açılışa katılma, boy gösterisi, poz gösterisi derken  her türlü özelliği bünyesinde barındıran birileri var artık. 

Sokaklardan beyhaber, temizlik yok, adam akıllı bir çalışması yok, icraatı yok, sorunlara çözüm yok, akşama kadar arabanın sırtında o şehir senin bu şehir benim diyerek gezme meraklısı ve EREĞLİ sanki 1900 lü yılların çaresiz bir ilçesi gibi mahrumiyetleri yaşıyor. 

Bir sene içerisinde ilçe derbeder olmuş adeta.. Beceriksizlik diz boyu, çıkar için bunları sineye çekenlerden bir ses seda çıkmıyor. Halk derin bir sessizlik içinde ..Ak parti korkusunun insanlar üzerinde yarattığı baskı ve zulüm halkın sessiz kalmasına neden oluyor..

Yargıya güvenin kalmadığı bir memlekette hak aramanın bir anlamı olmadığı düşüncesinde olan insanlarımız, maalesef sokaklarımız artık sidik koksa bile o kokuyu seve seve içine çekmek zorunda olduklarının farkındalar. Durum böyle de olunca kimse huzurunu bir koku için bozmak istemiyor diye düşünüyorum..

Şimdi yayınlayacağımız resimde duvarların sidikten karardığı ve bir çöplük manzarasını andıran bir görüntü var. EREĞLİ'NİN Şehir merkezi diyebileceğimiz bir yerden çekilen ve adeta çöp yuvası haline dönüşmüş yeri göreceksiniz.. Bu sadece bir örnektir..EREĞLİ'NİN bir çok köşesinde, sokaklarında, bir çok alanında bu manzaralardan çok var ve biz sadece bir tanesini yayınlıyoruz..

Bu fotoğraftan dolayı neden böyle bir başlık attığımız da herhalde anlaşılmaktadır..

Eğer bu fotoğrafta gördüğünüz alan(yer) bir şahsa ait ise, zabıtanın müdahale etmesi gerekir. Buraya sessiz kalması, bunları uyarmaması, burayı ve buraya benzer diğer başka yerleri görmemeleri ayrı bir ihmalsizliktir. Belediyenin işidir ve  her yer BELEDİYE'NİN sorumluluğu altındadır.. 

Ve bu alanın hemen yanıbaşında bir kaç metrede bulunan bir evin odası, penceresi demekki gece gündüz bu kokuyu içine çekebilmekte ve bunu maalesef çaresizlik karşısında sineye çekebilmektedir..

Ereğli'de bazı yollardaki çukurlar inanın derinliği neredeyse 40 cm e ulaşan yerler var. Araçların lastikleri, ön düzenleri paramparça.. O çukurlara yama yerine kum dökülüyor ve dökülen kum en ufak bir rüzgarda ortalığı ya toz dumana katıyor yada milletin, vatandaşın gözlerini çıkarıyor..

Çöpler toplanmıyor, sinekler, böcekler evlere doğru hücum ediyor.. kaldırımlar yıkık dökük, eleman yok ve tüm işçileri partisine oy vermedikleri için kışın ortasında işinden ettiler ve sokağa attılar.. Böyle sorumsuz bir Belediye ile karşı karşıya EREĞLİ..

Daha sayamayacağımız bir sürü olumsuzluk var bu ilçede. Hepsini tek tek saymaya gerek yok.. EREĞLİ 21.nci yüzyılın en ilkel dönemlerini yeni başkanları sayesinde bu şekilde yaşıyor..

Ha şu da var işine gelmeyeni, ona destek vermeyeni, hoşuna gitmeyeni hemen mahkemeye de vermeyi hiç ihmal etmiyor..Yani kimseyi eleştirmeyeceksin, karşı koymayacaksın, bol bol gezip tozsunlar keyiflerini bozmayacaksınız.. 

Cadde üzerlerinde, sokaklarda sidik kokusu altında minibüs, otobüs beklerken bu kokuyu içine çekeceksin, kanser olacaksın, ama yeni EREĞLİ'NİN yeni Başkanına da dokunmayacaksın..

Hala merak ediyorum tüm bu olumsuzluklar içinde o koltukta neden oturuyorsunuz Sayın Başkanım ? Zorla güzellik olurmu ? İstifa etmeyi neden düşünmüyorsunuz ? Bunu gururunuza nasıl yediriyorsunuz ?

Veya size bu kadar tahammül eden ait olduğunuz parti yöneticileri ; Siz neyi bekliyorsunuz ? 

Bana göre seçim falan beklemeden bu işi bir an önce sonlandırmanız, bu duruma bir son noktayı koymanız demek partinizin büyük yararına olacağı kanaatindeyim..

Ve biz hepimiz muhalif olduğumuz halde söz veriyorum, partinizi sonuna kadar destekleyeceğiz.. EREĞLİ yeter ki sidik kokan sokaklarından kurtulsun..

Başarısızlık, becereksizlik ayıp değildir bunu öğrenmemek, inatlaşarak, koltuğa yapışmak ayıptır. 

Saygılarımla.. Mehti SARAÇYORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası