23 Mayıs 2018 Çarşamba
KONYA / EREĞLİ GENELEVİ VE OTELLER

KONYA / EREĞLİ GENELEVİ VE OTELLER

Mehti Saraç
Mehti Saraç


 

 

Saygıdeğer Konyalı lar ;

Başbakanımızın KONYA’LI olduğu bir dönemde bu çirkin görüntülere şahit olmak bizleri üzmüştür.

Konya adına utanç duyduğumu bir kere daha sizlere ifade etmek istiyorum..

Eğer MÜSLÜMAN İSENİZ, bu kara lekeleri silmek için derhal, hemen harekete geçmelisiniz..

Ak parti iktidarı döneminde böyle şeyler bile maalesef normal karşılanır gibi oldu, hem de Mevlana şehri KONYA’DA ve etrafında..

Başbakanın memleketinde yani Konya’nın bir ilçesinde bunlar yaşanabiliyorsa kim bilir diğer ilçelerinde ve  KONYA merkezde neler yaşanıyordur sorusu hemen akla gelebilir.

İşte o önemli haberimiz  ;

Dün akşam,  Isparta’dan, Adana ya gitmekte olan bir araç EREĞLİ OTOGARI’NI hemen geçtikten sonra  arızalanır. Ustalar çağrılır ve arızanın kritik olduğu yönünde araç sahiplerine bu durum bildirilir(karı, koca). Araç sanayi ye çekilir ve bu insanlarda geceyi geçirebilmek için çarşıya doğru yol alırlar. Ucuz yollu bir otel aramaya başlarlar.

İlk olarak Boyacı ali mahallesindeki bir otel gösterilir ve oraya yönelirler. Otele geldiklerinde kapı ve pencereler kapalı, adeta cezaevi usulüne benzer bir sistemle karşılaşırlar. Zili çalarlar ve kapı açılır. Kapı görevlisi bu insanların GAZİNOLARLA bir ilişkisi olduğunu var sayarak bu insanları içeri alır. İçeri aldıktan sonra bu insanlara saçma sapan sorular sorar ve durumu fark eden koca hemen oradan ayrılmak istediğini söyler ve eşini alarak oradan uzaklaşır.

2 nci bir otele yönelirler, Merkez postahane civarında bir otel.

Burası da müşteri kabul etmediğini bu insanlara beyan ederler. 3 ncü bir otele doğru yönelirler ve bu 3 ncü otelde nihayet konaklamaya başlarlar. Ertesi sabah büyük bir nefretle Ereğli  merkezden ayrılırlar..

Bu iki yolcunun veya misafirin yaşadıklarını bizlere anlatan tamirci arkadaşımız bile büyük bir şaşkınlık içerisinde  kalarak, üzüntülerini dile getirir. Çünkü olup biten her şeyi  ve yaşanan bu dengesizce davranışların hepsini o sabah  arabalarını teslim aldıklarında, arabayı tamir eden ustaya anlatıp, EREĞLİ’NİN kanayan yarasına  aslında büyük bir parmak basmışlardır .

İşte biz Müslümanız ; EREĞLİ’DE kalacak adam akıllı bir otel bile yok demekki. Oteller gazino kadınları ile dolu.. Ereğli de turizmi nasıl canlandırmayı planlıyordunuz Sayın Başkan ? veya hadi o turizmi canlandırdınız diyelim gelen misafirleri gazino kadınları ile iç içe olan otellerde mi yatırmayı düşünüyorsunuz ?

Ak parti ve Davutoğlunun memleketi olan KONYA EREĞLİ’DE maalesef yaşanan utanç verici son durum bu..

Bu EREĞLİ’DE bir tane de GENEL EVİ var biliyormusunuz ?

Sayın EREĞLİ Milletvekili siz bunları bilmiyormusunuz ?  Tüm bu rezilliklerden beyhabermisiniz ? GENEL EVİ ve GAZİNOLARI kapatma gibi bir düşünceniz yok mudur?

 GENEL EVİ ve GAZİNOLARIN Ereğli’ye getirisi nedir ?

Sayın Belediye Başkanı bu konularla ilgili her hangi bir girişiminiz asla yok biliyoruz. Acaba bu iki fuhuş yuvasının  EREĞLİ’DE faaliyet göstermesi daha mı uygun olur diyorsunuz ?

EREĞLİ’DEKİ otellerde bu gazino kadınlarının kaldığını ve gece yarıları fuhuş yapıldığını hepimiz biliyoruz. Eğer bir polis araştırılması yapılırsa çok kolay bir şekilde bu konular tespit edilecektir. Ama herkesler nedense sessiz, bir uygulama yok, baskınlar yok, suçüstü yakalama gibi kimsenin bir dertleri de yok.

İşte böyle EREĞLİ’YE gelen misafirler de, EREĞLİ’DE var olan o meçhul bir kaç otellerde bile böyle yer bulamaz ve dışarıya, kendi memleketlerinde abartılı bir şekilde KONYA hakkında, EREĞLİ hakkında başka dillerle, farklı üsluplarla başkalarına da kolaylıkla lanse edebilirler..Nefret içerisinde buradan ayrılan insanlarında yapacağı budur..

Tüm bunlar kimin ayıbı ? Elbetteki İktidar partisine mensup milletvekili ve Belediye Başkanının ayıbıdır..

EREĞLİ GENELEVİ mutlaka kapatılmalıdır.

 Gazinolara farklı bir sistem ve farklı bir şart getirilmelidir. Bu ayıplar EREĞLİ’DEN mutlaka çıkarılıp düzeltilmelidir.

Mevlana şehri bu tür duyarsız BAŞKAN ve MİLLETVEKİLLERİ yüzünden kirletilmemelidir ve buna da izin verilmemelidir.

Sayın DAVUTOĞLU’NUN dikkatine özellikle bu konuyu sunuyorum.

Bizim KONYA’MIZ bunları hak etmiyor.

GENEL EVİ EREĞLİ’YE yakışmıyor. Otellerdeki bu kirlilik EREĞLİ’YE hiç yakışmıyor..

Saygı ve Sevgilerimle

Mehti SARAÇ

 YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası