23 Mayıs 2018 Çarşamba
CHP VE MHP’NİN BU SEÇİMLERDEKİ OLASI MANİFESTOSU

CHP VE MHP’NİN BU SEÇİMLERDEKİ OLASI MANİFESTOSU

Mehti Saraç
Mehti Saraç


 

Değerli Kardeşlerim ;

Bu seçimlerde neden ince eleyip sık dokumalıyız?

İşte önümüzdeki bu seçimler bu kadar çok önemli. Ve ben size açıklıyorum..

İsterseniz şöyle kısa bir değerlendirme yapalım ve kaçabilecek fırsatlara da şöyle bir göz atalım.. 

Neden CHP ve MHP’YE oy vermeliyiz.

Türkiye bu yeni dönemde Avrupa ve Dünya yolunda büyük bir değer ve önem kazanacaktır bundan emin olabilirsiniz. Şimdi bu önemi belirten birkaç önemli maddeleri sıralamak istiyorum.

Ve bu çok önemli maddeleri mutlaka okumanızı istiyorum. Bunları kısa kısa yazmaya çalıştım ama bunlar elbette ki geniş bir manada ele alınacaktır.

1..İnsanlarımız huzur içinde TÜRKİYE’DE hayatını idame ettireceklerdir. Yoksulluk, parasızlık korkusunu asla yaşamayacaklardır. Her bir birey Devlet güvencesi altına alınacaktır.

2..İşsizlere iş imkanı veya işsizlik parası uygulaması hayata geçirilecektir. 2 ayda bir insanlarla alay eder gibi 200 TL yerine, her ay düzenli olarak fakir ailelerin hesaplarına 1000 tl ye yakın para yatırılacaktır.

3..Dul ve yetim aylıkları yine devam edecek, şu anda  Devlet tarafından verilen paranın %50 fazlası ile zamlanıp, o şekilde  vatandaşımıza ödemesi yapılacaktır..

4..Türkiye’de hırsızlık, yalan, talan, yağmacılık olmayacaktır. İnsanlara saygı gösterilecek ve her bir TÜRK VATANDAŞI’NIN her türlü tehlikelere karşı mutlaka can güvenliği sağlanacak, şikayetler değerlendirilip anında müdahale edilecek,  polis ve karakollarda insanlarımız artık itibar görecek, suçsuz yere kimse yargılanmayacak, Adalet bağımsız ve hiçbir partinin güdümü altına girmeyecektir.

5..Emeklilere yaşam koşullarının zorluklarına göre yüksek değerde bir  zam yapılacak, memur ve diğer işçi kesimi kardeşlerimiz hak ettiğinin karşılığını fazlası ile alacaklardır..Ücret adaletsizliği kesinlikle ortadan kaldırılacaktır. Taşeron işçilere kadro verilecek, üniversite mezunlarına branşlarına göre iş tahsisi uygulaması ivedi olarak gerçekleştirilecektir.

6..kadınlarımız çarşı, pazara çıkarken cebindeki 3 kuruşa göre, büyük bir stres altında alışveriş yapamayacaklardır. Rahatlıkla ve korkusuzca her türlü alış verişini yapabilecektir. Çünkü cebinde o alışverişi yapabilecek o parası mutlaka  olacaktır.. Fakir, fakir olmayacak, herkes devletinden hak ettiği imkanlara mutlaka kavuşacaktır.

7..Vatandaş artık bunalıma girip intihar etmeyecek. Bankalardan borcu olanların borçları bir sefere mahsus silinecek ve fişlenme olayları bankaların tüm sistemleri üzerinden kaldırılacaktır.

8..Asgari ücret uygulaması 1 aylık geçinme şartlarına göre yeniden düzenlenecek ve işçi rahat bir nefes alacaktır.

9..Esnafımız vergiler konusunda müsterih olsun. Kazancı kadar vergisini ödeyecektir. Elektrik su kaçakları olmayacak, kimse kimsenin sırtından asla beleş geçinmeyecektir. Öyle bir sistem geliştirilecek ki herkes elektrik ve su parasını mutlaka ödeyecek ve kaçak elektrik konusunda da kimseye taviz verilmeyecektir.

10..Trafik cezaları caydırıcı olacaktır. Her bir sürücü üstüne düşen görevi eksiksiz yapacaktır. Başı boş bir ülke konumundan mutlaka çıkılacak, HGS ve diğer toplu geçiş sistemlerinde yeni bir uygulamaya geçilecektir. Devlet MİLLETİ soyma yöntemlerini seçmeyecektir.

11..Herkesin mal varlığına saygı gösterilecek, tapusu olmayanlara tapu ve çiftçilerimize de daha yüksek kalkındırma teşvikleri  uygulaması başlatılacaktır. Üretime katkı sağlamak amacı ile şu anki aldıkları teşviklerin 2 katı kadar teşvik kendilerine ödenecektir.

12..Ev sahibi olmak isteyenlere Devlet garantisi altında bir imkan sağlanıp vatandaşlarımız daha kolay ve rahatlıkla ev sahibi olabileceklerdir. Kimseler ev sahiplerinin baskısı altında kalmayacak ve yine Devlet garantisi altında kiraya çıkanlar adına, ev sahiplerine bir güvence verilecek ve kimse kimsenin kapısını çalıp kimseyi rahatsız etmeyecektir. Buna ayrıca özel bir düzenleme getirttirilecektir.

13..Milletvekilleri ve diğer Devlet erkanına çok sayıda araç tahsisi yapılmayacaktır. Özel uygulamalara ve özel harcamalara yer verilmeyecektir.  Sağlık hariç , diğer harcamalar Devlet bütçesi tarafından karşılanmayacaktır. Herkes ayağını yorganına göre uzatacak ve ona göre programlarını düzenleyeceklerdir.

14..Türkiye’de vergi adaletsizliğine kesinlikle son verilecek, Türkiye’de maaş dengesizliğine son verilecek. Türkiye’de Zengin fakir adaletsizliği ortadan kaldırılacak, her vatandaş eşit olacak ve herkes için ayrı bir muamele, ayrı bir kategori ve bir torpil olayı kesinlikle olmayacaktır.

15..İnsan haklarına mutlaka büyük saygı duyulacak. Belli saatlerden sonra kimse kimseyi rahatsız etme hakkına sahip olamayacaktır. Cadde ve sokaklarda herkes güvenli bir şekilde eşi ve çocukları ile rahatlıkla gezebilecek, çarşı, Pazar serseri korkusu sendromlarını vatandaşlarımız asla yaşamayacaklardır.. Anında müdahale, anında ceza ve anında caydırıcı yöntemleri uygulamasına gidilecektir.

16..Barış süreci mutlak devam edecektir. Karşılıklı hoşgörü ve anlayış içinde TEK BAYRAK, TEK MİLLET ve TEK VATAN parolası içerisinde kürt kardeşlerimize her türlü olanaklar ve istekleri dahil her imkan sağlanacaktır.  Bunlarla ilgili Avrupa da bir çok örnekleri var..

Kısacası ülkede kimse bir korku ve bir baskı altında yaşamayacaktır. Ülkede, huzur, refah, mutluluk ve insanlarımızın kafaları sakin olacak. Stresli ortamlar bitecektir.

Böyle bir toplum için bu seçimlerde mutlaka sık eleyip ince dokumalıyız..

Ülkede polis baskısı, ülkede dayak, ülkede adaletsizlik, ülkede fakirlik diz boyu olmayacak. Vatandaşın başı yere eğik değil dik olacaktır..

Bütün bunları gerçekleştirecek tek bir şey sadece bir kaç yasanın iktidara göre değil, millete göre değiştirilmesidir.

Kaynak ise, ülkeden çalınanların önüne geçilirse her şeye yeter de artar bile. Diyoruz..

Düşünebiliyormusunuz ?  Ülkede her bir fakir devlet güvencesi altına alınacak. Yani Ülkede fakirlik olmayacak, kimse akşam evine giderken ‘’Nasıl, hangi parayla ve ne ile ekmek alayım’’diye düşünmeyecek.

İşsizler işsizlik maaşı alacak, İş kurumları tarafından takip edilecek, iş olanakları için teklifler götürülecek ve o insana iş olanakları sunulacak. İşsiz kalmamaya özen gösterilecek..

Herkes Devlet garantisi altında Ev sahibi olabilecek. TÜRK HALKI bundan böyle ekmek korkusunu yaşamayacaktır demektir.

Tüm bunlar yapılırmı ?

Evet yapılır ve mümkündür. Avrupa da yapılıyorsa ülkemizde de pekala yapılabilir. Sadece sağduyu ve yasalar bu işleri rayına koymak için yeterlidir.

Değerli Dostlarım ;

Böyle mutlu bir şekilde yaşamak istemezmisiniz ? Herkes ister..

Ak Partinin korkusu, krallık, padişahlık, Polis baskısı, güvenlik paketleri, saraylar ve yolsuzluk, rüşvetin olmadığı bir yönetim için mutlaka herkes iyi düşünmelidir..

Geçmişte kimse bunları yapamadı, aslında yapmak istediler ama bir şekilde engel olundu. Ama şimdi o engeller yok. Ortamlar değişti, Dünya değişti ve şartlar değişti şimdi her şeyin tam zamanı..

Avrupa liderleri gibi korkusuzca bisikletle eve ve işine giden vekilleri görmemiz mümkün olacaktır. Bu yeni dönemde ‘’evet’’ her şey mümkün olacak.

Makarna, kömür, yardımları kesilmeyecek, fakire 2 katı kadar ve onursuzca değil, bu sefer onurlu bir şekilde para olarak bu yardımlar yapılacaktır. Herkesin banka hesabına düzenli olarak her ay takır takır paraları yatırılacaktır. Kimse korkmasın ve endişe etmesin. Kirli ve korku dolu günlerin bitmesi için işte size büyük bir şans TÜRKİYE..

Bakım paraları, sosyal yardımlar vs hepsi daha farklı daha güzel ve daha çok devam edecek..

Üniversiteli gençlere Devlet tarafından özel harcama yardımları yapılacaktır. Yurtlara veya o bölgede bir ev’de kalmak isteyen öğrencilerimize, o bölgenin sosyal yardımlaşma veya milli eğitime bağlı ekipleri tarafından öğrencilere veya velilerine mutlaka destek olunacaktır. Üniversitesinin bulunduğu o bölgeye yerleşimi sorunsuzca sağlanacaktır.

Refah ve huzurun adı bu seçimlerdir. Bu treni de kaçırmamamız gerekiyor. Eğer bu treni kaçırırsanız artık ne fakirlikten, nede bunalımlardan, borçlardan ve bu bitik hayattan, beklentilerden asla kurtulamayacaksınız.. Ve mutlaka iyi düşünün, kendinizi heder etmeyin. Her oy mutlaka önemlidir, değerlidir.

Topraklar satılmayacak, Büyük firmalar sizi sömürmeyecektir.

Mesela TURKCELL, AVEA, VODAFONE, MEDAŞ VS gibi büyük şirketler GİZLİ VE BİLİNMEYEN yollardan sizlerden haksız kazanç elde edemeyeceklerdir. Her şey bir kontrol altına alınacaktır, vatandaş sömürülmeyecek, her şikayet bir bir değerlendirilecek ve hesabı tek tek sorulacaktır. Başı boş bir ülke olmaktan çıkmış olacağız.

KISACASI SİZİN BUNDAN SONRA BİR SAHiBiNİZ OLACAK. ‘’’DEVLETİMİZ VATANDAŞININ ARKASINDA DURACAK’’’

 BUNU SAKIN UNUTMAYINIZ…

Saygı ve Sevgilerimle Mehti SARAÇ

Kaynak ; www.gazetesonhavadis.comYORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası