20 Mayıs 2018 Pazar
MHP VE EREĞLİ’NİN BÜYÜK GURURU HÜSEYİN OPRUKÇU

MHP VE EREĞLİ’NİN BÜYÜK GURURU HÜSEYİN OPRUKÇU

Mehti Saraç
Mehti Saraç

MHP VE EREĞLİ’NİN BÜYÜK GURURU HÜSEYİN OPRUKÇU

 

Saygıdeğer Okuyucularımız ;

Bugün sizlerle çok ilginç, anlamlı, manalı ve herkese örnek olması gereken bir konuyu paylaşacağız.

Bir İLÇE BELEDİYE BAŞKANI'NIN ÖYKÜSÜNÜ, Bir Başkanın vatandaşlarına karşı sergilemiş olduğu davranış ve tutumlarını, ve bu Başkanın kısa bir sürede, kısıtlı imkanlar çerçevesinde İLÇESİNE ve VATANDAŞLARINA kazandırdığı hizmetleri anlatacağız..

Aslında bu mesele EREĞLİ ve EREĞLİLİ'YE has bir mesele değil.  Bu mesele TÜRKİYE'DE siyaset sahnesinde bulunan her insanımızın meselesi olmalıdır..TÜRK siyasetinde bulunan siyasetçilerin bu davranışlardan mutlaka örnek almasını umduğumuz bir meseledir.

Aslında bugün,büyük TÜRKİYE liderini konuşacağız..Hem eleştireceğiz hem de hakkını inkar etmeden İLÇESİNE ve o ilçenin vatandaşlarına kazandırdığı gerçeklerini konuşacağız.. 

SİZ EREĞLİ'LER ; Çok şanslı olduğunuzu kesinlikle unutmayacaksınız...

 

Azmin arkasından gelen bir başarının öyküsü..Ahlaki değerlerin nelere tecelli edeceğinin bir göstergesi olacak bu yazı. İnsanlara nasıl davranılması gerektiğinin örneklerini sergileyen bir Başkanın hikayesi olacak. Siyasetçilere bir pencere olabilecek bir liderden bahsedeceğiz..TÜRKİYE'YE yakışan ve TÜRK siyasetinde bu denli insanların olması gerektiğinin gerçeklerini burada anlatmaya çalışacağız..

Öncelikle her devirde ve her dönemde oy uğruna, koltuk uğruna bazı cahil beyinler ortaya çıkar seni- beni küçük beyinlerince eleştirmeye kalkışırlar. Yalan ve iftira dolu konuşmaları ile insanlarımızı baskı altına almaya çalışırlar. Oysaki tüm bu yalanların arkasında bir gerçek yatar. ''KOLTUK SEVDASI ve şahsi RANTLARI''

Bugün KONYA / EREĞLİDE böyle bir gerçeği an be an yaşıyoruz. Halbuki ortada temiz bir zihniyet yok. Sadece RANT kavgası için mevcut BELEDİYE'Yİ kötülemek, yaptıklarını hazmedememek..

Ve EREĞLİ gerçeği ise bu ilçede çok kısa bir sürede uçurum denilebilecek bir ÇAĞ atlatılmıştır..Neler yapılmamış ki ?

Yol, kanalizasyon, çevre düzenlemesi, istihdam, Konut, Cami ve okullara yapılan yardımlardan tutun her alanda müthiş bir ilerleme kaydedilmiş..

Her taraf pırıl pırıl.Sosyal faaliyetler için herşey düşünülmüş.Projeler ardı ardına devam etmiş, sonuçlandırılmış ve halkının hizmetine sunulmuştur.

Bunlarıda bir kenara bırakalım,, Bir BAŞKAN düşünün kendisini ziyarete gelen her vatandaşını kendi makamında ayakta karşılıyor, ikramını yapıyor, sohbet muhabbetini ediyor, dertlerini ve sorunlarını dinliyor ve herkese tek tek olumlu cevaplar vererek onları rahatlatıyor,NOTUNU ALIYOR ve bir kaç saat içinde o vatandaşın istediği hizmeti veya mağduriyetini anında gideriyor..Sayın OPRUKÇU ''VATANDAŞ VE BELEDİYE EL ELE'' sloganını çok iyi hayata geçiriyor..

Aslında burada bir başka sorun daha aşılmış oluyor, Vatandaşın istekleri çerçevesinde  o bölgede bulunan eksiklikler ve sorunlarda birebir çözülmüş oluyor.Nasıl mı ? Herşey yerinde görülüyor,biliniyor, tesbit edilmiş oluyor..Kıyıda köşede bir sorun bırakılmıyor.....İŞTE GERÇEK BELEDİYECİLİK BUDUR..BELEDİYE VE VATANDAŞ İŞBİRLİĞİ buna denilir..

Değerli kardeşlerim ;

İlçe görülmeye değer. Burada görev yapan amir ve memur EREĞLİ'YE geldiği zaman bir daha buradan ayrılmak istemiyor. Ev alıyor arsa alıyor ve bir şekilde buraya yerleşiyor..

Bir BAŞKAN düşünün, vatandaşının önünde ayağa kalkıyor, insanlarını karşılıyor ve önünü ilikliyor..

Çok ince bir nokta !

Hangimiz yapar bunu ? Hangi Başkan bunu yapmıştır ? Hangi Başkan bu kadar ciddi, azimli, çalışkan ve vefakar ! Hangi Başkan 15. 16 saat çalışıyor ? Hangi Başkan SIRF vatandaşının işi görülmedi diye iş arkadaşlarına bunun hesabını sorabiliyor ?

Lütfen biraz gerçekçi olalım. EY EREĞLİ sen bu Başkanınla sesini TÜM TÜRKİYE'YE duyurdun ve kıymetini bil..Asla Gaza gelme.

Etrafında fır fır dönen, oy avcılığı için yüzüne gülenlere sakın itibar etme.. Bu şansı tepersen ALLAH bile razı olmayacaktır..

Dürüst ve düzgün çalışan insanların kıymetini bilmezsek, AKP gibi dolu olur tepenize yağarlar..Adam taş taş üstünde bırakmadı. Mübarek sanki YILDIRIM BEYAZIT ve TİMURLENK arasında yapılan muharebe savaşlarına döndürdü ülkeyi..

Emniyet güçleri tasviye oldu,HSYK ve Hukuk sistemi darma duman, TÜSİAD çıkmazda, Askeriye bunalımda, MİT sendeliyor, MİLLİ EĞİTİM taş devrine döndü, Cemaatler isyanda vs vs. Sırf 2 paralık bir çıkar uğruna tüm TÜRKİYE adeta şoklara girdi.. 

Erbakan hoca gibi bir insanın kıymetini bilmeyip ona ihanet edenlerden ne beklenir di! Ona ihanet edenler, bugün elbetteki sana - bana hayli hayli ihanet edeceklerdir. bunu unutmayacaksınız..

Ereğli de Hükümeti temsil eden bir tane milletvekili var. Adam sanki sessiz bomba..Ha bir  yere bir taş koy.. Yazık ve çok yazık..

Bir önceki dönemde gene EREĞLİ'Yİ temsilen milletvekilliği yapmış olan bir başka şahıs ise ayrı ayrı hikayelerle milletin karşısına çıkıp, güya (k) aklınca insanlara fetva verir olmuş. Önce ben bu insanlara sormak istiyorum ? AKIL ve FETVALAR vermeniz için EREĞLİ'DE bir eseriniz olmalıdır.Önce bunu ispat edin ve ardından birazcıkta olsa biz, sizi dinleyelim...

Aksine sizi dinlemek için Çin malı gibi uydurma bir kulak takmamız gerekecek.

MHP bünyesinde böyle insanlar barındırdığı için bazen çok şanslı. Çünkü bu insanlardan dolayı köşelere, TV'LERE, Basın yayın organlarına başarılı bir şekilde taşınıyorlar.

Bu denli çalışkan ve ahlaki değerlerle donatılmış kişiler partilerine her zaman ek kazançlar sağlamaktadır...Küçük bir başarı öyküsü , yüzlerce bir başarıyı beraberinde getirebiliyor. İnsanlar imreniyor,imrendiriliyor, en azından deneme şansıda verdirebiliyor.. Bu konu parti açısından çok önemli..

İşte Oprukçu bu başarı çizgisinin küçük değil, büyük bir bireyidir....

Ve Sayın OPRUKÇU'YA bu hizmetlerinden dolayı gerçekten bizler, bir vatandaş olarak kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu tür insanlar bizlere her zaman lazım. Kıymetini bileceğiz..

Burada sayın oprukçuya küçük bir öz eleştiride bulunmak istiyorum.Umarım dikkate alırlar..

Ereğlide, bu seçim arefesinde, yakın çevresinde bulunan bazı insanların''Bilmeyerek, farkında olmadan'' artıları eksiye çevirdiklerini görüyorum. Bu durum konusunda ivedi olarak kendilerini uyarıyorum. Çünkü TÜRK siyasetinin OPRUKÇU gibi çalışkan insanlara ihtiyacı vardır..

Bir bireyin başarılı çalışması tüm TÜRKİYE'YE örnek olabiliyor..İşte Oprukçu penceresi bir TÜRKİYE örneği olmalıdır.

Burada Söz konusu yer ve mekan EREĞLİ değildir.. Burada anlatılmak istenen şey, karşılıksız Çalışmak, azim, başarı ve vatansever olmaktır...Ahlaki değerlerden sapmamaktır. Gurur ve kibiri bir tarafa bırakmaktır. Makamının verdiği gücü kendine değil, sadece halkına yansıtmaktır.

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana da kırk gün ve kırk gece çalınacak davul ve zurnalar bile az..

 Saygı ve sevgilerimle

Mehti SARAÇ  

 

 YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası