27 Mayıs 2018 Pazar
TAŞERON İŞÇİLERE SON KEZ SESLENİYORUM..

TAŞERON İŞÇİLERE SON KEZ SESLENİYORUM..

Mehti Saraç
Mehti Saraç

TAŞERON İŞÇİLERE SON KEZ SESLENİYORUM..

Saygıdeğer Taşeron kardeşlerim..

Sizleri önce saygı ile selamlıyorum..
Selama-kelama layık olanlar sadece sizlersiniz.
Emeğinizle ve alın terinizle bu ülkeyi ayakta tutan sizlersiniz. ve ne yazıkki mecburiyetten dolayı karın tokluğuna çalışmak zorundasınız...
Asıl vatanseverler sizlersiniz..
FARUK ÇELİK gibi hainler değil.
Bir tarafta, o kara gözlü Çocuklarınız bir çikolatanın hasreti ile yanıp tutuşurken, diğer taraftada sizler, kan-ter içinde sıcak ve soğuğun altında  çalışarak, ekmek kavgası için gece gündüz bocalarken, o BAKAN ( Faruk ÇELİK ) beyefendi'de sizin alınterinizin sırtından, gününü gün etmeye ve sizinle utanmadan bir de alay ediyordu..
Makam arabasındaki o güzel ve endamlı sireni , T:C'NİN bedava mazot ve benzini ile ANKARA sokaklarında naralar atarken, evinin balkonundan sizleri acımasızca seyredip, belkide keyiften dört köşe oluyordu. Ve Üstelik birde TV'LERE çıkıp, hayasızca ''800 TL çok para '' diyerek sizlerle oyun oynuyordu..Ve sizlerde her şeyden habersizsiniz..
Ve hala bazılarınız, bunlara oy vermek için sıraya giriyorsunuz...Bu oylara çok Yazık olur, oylarınıza artık sahip çıkın.. ..
Düşmana oy verin ama bunlara ve bunun gibi düşünenlere kesinlikle oy vermeyiniz..Bunu çoktan hakettiler.. Akıllı geçinmek isteyen bu müsvetteler kadro verseler bile bu ayıbı kapatamayacaklardır..
Kaç aydır bu söz konusu bakan hep sizi oyalıyor, Peki, neden hiç düşündünüzmü  ?
Daha neyi bekliyorsunuz ? kadromu ?
Kadroyu bir tarafa bırakın, hele şu bir senedir gündemde olan TAŞERON YASASINI bile çıkaramadılar.
Sayın ÇELİK; İnsanları Çok güzel oyalıyorsunuz..
Güzel bir taktik ama haince bir taktik...Ve taşeron kardeşlerim yani sizler ve bizler uyuyoruz...
Bu hükümet ve bu bakanlar,özellikle ''MALİYE BAKANI ve ÇALIŞMA BAKANI'' Bu iki bakanlık güya istişare ederek, vay efendim ''Biz 600 bin kişiye kadro veremeyiz, bu TÜRKİYE'YE çok büyük bir yük olur'' diyorlar..
Be hey imansızlar ; sizin 17 ARALIK operasyonu dediğiniz, ve sizin kuyruklarınızın yaptığı para harmanını da hiç istişare edebildinizmi ??
Sizin bu vicdansız kuyruklarınız, kutu kutu paraları götürürken, bu paraları nerelerden kazanıp getirmişler onuda bir ara istişare edin lütfen... Bunların daha Yaşları, başları kaç ? Bu paraları kazanmak için nerelerde ter dökmüşler ?
Ve üstelik bu kuyrukların son 1 ayda TÜRKİYE'YE maliyeti, 17 ARALIK Operasyonu sonrası verdikleri zarar tam 100 Milyar dolarmış .. Ve bunlarıda utanmadan söyleyen gene sizsiniz.. Başkalarını suçlayarak değil..Herşeyin sorumlusu sizlersiniz....

Tabiki, siz bu işçilerin hak ve hukukunu böyle görmezden gelirseniz, işte ALLAH başınıza böyle musibetler verir.. .. Daha bunlar size az bile. !
Siz ve sizin gibi kuyruklar yüzünden TÜRKİYE bütçesi her zaman sallantıda.. böyle uçurum zararlara yol açan sizlersiniz.Bu ülkeyi ben yönetmiyorum..Sırf İşçi almasın biz alalım düşüncesi ile sadece  kendi hesaplarınızı yapıyorsunuz.. Kendi maaşlarınızdan kısın..Onları bütçeye devredin..Siz 800 TL'YE çalışın imansız müsvetteler..
Kazdığınız kuyuya aslında kendiniz düştünüz farkında değilsiniz..
600 bin taşeron işçinin maliyeti gözünüze çok gözüküyor ama bu kuyrukların bu ülkeye açtığı zararlar hiçte gözünüze görünmüyor. öylemi ?
Bak kardeşim, eğer TÜRKİYE zarara uğrayacaksa bir an önce uğrasın.. Tüm bu yolsuzluk ve utanmazlıklarınızdan sonra Bu 600 bin kişiye kadro vereceksiniz. Buna mecbursunuz..Bunun başka yolu yok...Aksine bu konu gündemden düşmeyecek.
600 bin kişiden dolayı bu ülke iflasa gidecekse ve zarara uğrayacaksa  uğrasın, ekonomi batacaksa  batsın.. Hiç olmazsa alnımız açık olur.. Bunlar emekçi, alın teri sahibi diyebileceğiz... Vurguncu, soyguncu, hırsız değiller..Bunların ALLAH'I var. Sizin gibi imansız değiller ?
Eğer TÜRKİYE iflas edip, AVRUPA'YA, AMERİKA'YA , bu 600 bin kişiden dolayı köle olacaksa olsun. Hepimiz razıyız ve hepimiz köle olarak bu ülkelerin güdümünde şerefimizle yaşamaya hazırız.

Hani bir sözde taşeron yasanız çıkacaktı? Ne oldu ? Yattımı ? Zaman aşımınamı uğradı ? Mayıs dediniz olmadı, haziran, temmuz, ağustos, eylül, ekim, kasım, aralık, ocak ve şubat ve gene olmadı.. Ne zaman çıkacak ??  EEEE ALLAH büyük bir gün nasıl olsa çıkar diyorsunuz..''Hele şu heybeyi bir dolduralım'' Hesabı !
Milletvekillerine zam var, zam yapacağız denilse hemen kurbağa gibi atlarsınız değilmi ? Ve 2 günde meclisten geçmesi için, meclisin kapısında sabahlarsınız.
 
Bu yaptığınız düpedüz ekmeksizlik hainliktir..
Biz çakma MİLLETVEKİLLERİ ve BAKANLAR istemiyoruz..ALLAH KORKUSU olan ve vicdan ve merhamet sahibi insanlar istiyoruz.
Çobanların, kara cahillerin ve kabadayıların mecliste olduğu bir ülkeden hayır gelmez.. Adam okuma yazmayı bile doğru dürüst bilmiyor ve milletvekili olmuş..Böyle  insanları meclise taşırsanız işte olacağı budur..
Keşke ''EY YÜCE ATAM ''Bizi sömürgeci ülkelerden kurtarmasaydın ! Bunlar için bu kadar zahmete girmeye değermiydi ?. En azından atalarımız, analarımızın biraz acı ve çile çekerlerdi ama en azından şimdiki nesil AVRUPAi olarak efendice ve ahlaklı olarak yaşardı. Rahat olurdu. Bu ekmeksizler için ezilmez, büzülmez, yürek acılarını yaşamazlardı....
ATATÜRK sizi kurtardı da ne oldu ? İşte, onada bir anda ihanet ettiniz.. ATATÜRK'ÜN büstlerini çöplüklere attınız yada oralarda çöpe atmak için şimdilik bekletiyorsunuz..

Saygıdeğer Taşeron kardeşlerim.

Korkmayın, üzülmeyin, ömür boyu sefil yaşamaktansa, çocuklarınızın gözünüzün önünde sayıklamalarını dinlemektense atın küreklerinizi ve asın bayraklarınızı..!
Sizi savunan doğru dürüst bir sendikanız bile yok. Hakkınızı koruyup kollayacak kimseleriniz yok.. Güç sadece sizsiniz, kendinizsiniz..
Kimse kimsenin umurunda değil.olamazda..
Bu şartlarda AKP'YE  tek bir oy verirseniz namertsiniz.. Kadroya geçirseler bile vermeyin. Çünkü atı olan üsküdarı geçti...
Bu seçimler bir fırsattır. Kendinizi göstermenizi istiyoruz. 1 milyonun üzerinde taşeron işçisi var ve her birinde 3.4 oy olsa, 4 milyon oy yapar. ve buda AKP'NİN ölüm yıldönümü demektir. AKLINIZI BAŞINIZA DEVŞİRİN....Sakın hata yapmayınız..

Lütfen tüm basın mensubu arkadaşlarımızdan rica ediyorum.. Lütfen bu yazıyı tüm sitelerinizde ve tüm köşelerinizde yayınlayın. Hepinize izin veriyorum.
Bu Ekmeksizlere ancak bu şekilde ders verilir...
Bizim hakkımızı, alın terimizi bir gecede kuyruklarınızın yaptığı pisliklere kurban ettiniz. Ülkeyi zarara soktunuz..
Avrupa'da 5 kuruş zam için millet sokaklara dökülüyor ve bizde ise maalesef herşeye boyun büküp oturuyoruz....Poliste sizin evladınız, Askerde sizin evladınız..Onlarda insan.. Günlerce taşkınlık yapmadan, birbirinizi üzmeden hakkınızı savunabilir ve isteyebilirsiniz..
Kimse karın tokluğuna 800 TL YE kimselere hizmet etmek zorunda değildir..Kuyruklar yüzünden ülke 100 MİLYAR dolar zarara sokuluyorsa sizde hakkınızı artık söke söke almak için harekete geçebilirsiniz..
Kimselere karın tokluğuna hizmet etmek zorunda değilsiniz.. Kadrolu en kötü bir maaş 2000 TL. ve bunların yaptığı iş te sizin yaptıklarınızın yanında bir hiç kadar.. O zaman bu adaletsizliği bu hükümette bulunanlar çözmelidir..Eğer TÜRKİYE'YE bir yük olarak düşünüyorsanız o zaman bunlardan alın ve bu gariban taşeron işçilerine pay edin.. Çözümmü yok.Var.. Ama bunları yapacak adam yok.. 
Bu son kuyruklarınızın yaptığı zararların sorumlusu bizler miyiz? bu zararın sorumlularını yargılayın ve mal varlıklarına gerekirse el koyun..Biz bunları artık hazmedemiyoruz..
Eğer bu ülkede, tüm bilinen bu gerçeklerden sonra, daha hala AKP'NİN kuyruğuna yapışmış olanlarınız varsa, onları nefretle kınıyorum..
Taşeron İŞÇİLERE SESLENİYORUM :

Sakın sakın olaki hata yapmayınız.. Bu bakan ve kuyruklarına sakın  oy vermeyiniz..Eğer oy verirseniz bunların oğul, kız veya damatlarının kesesine para olarak yağacağını unutmayınız...
Saygı ve Sevgilerimle
Haber analiz Mehti SARAÇ..(Sosyal Medyanın ve TÜRKİYENİN en güçlü kalemi)
 YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası