20 Mayıs 2018 Pazar
TARSUS TÜRK TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜ MEMURLARININ KEYFİYETİ((Mehti Saraç))

TARSUS TÜRK TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜ MEMURLARININ KEYFİYETİ((Mehti Saraç))

Mehti Saraç
Mehti Saraç

TARSUS TÜRK TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜ MEMURLARININ KEYFİYETİ((Mehti Saraç))

 

Saygıdeğer Okuyucularım..

Çok önemli bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum..

26 Aralık 2012  ve saat 15.00 te TARSUS TÜRK TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜN'DE bugün çok önemli bir görüntü ile karşı karşıya kaldım..VİDEOSU'DA MEVCUTTUR..

Şimdi sizlere bu konuyu kısa ve öz olarak anlatmaya çalışacağım ama gerçekten her vatandaşımızın TÜRKİYE'DE karşılaştığı sorunlardan bir tanesidir.. 

BANKALARDA SIRA BEKLEMEK,, HASTANELER'DE SIRA BEKLEMEK,, POSTANEDE SIRA BEKLEMEK vs vs..Ve buna benzer bir kaç tane daha..Bu kervana  bir yenisi daha eklenmiş'ki adeta SOHBET MÜŞTERİ HİZMETLERİ .., tabiki bizim haberimiz yok,güncel yaşantımızda karşılaşınca bunlarıda görebiliyoruz...Bu sohbet Müşteri hizmetlerinin yeni adı  TÜRK TELEKOM MÜDÜRLÜKLERİ'NİN BAZI ŞUBELERİ....ve ÖZELLİKLE TARSUS TÜRK TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜDÜR...

Bu söz konusu TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜN DE sıra beklemek adeta bir ölüm..Burada işiniz varsa, İşsiz güçsüz olmanız gerekiyor,zamanınız çok olmalı. Veya bu  TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜNE gidebilmeniz için mutlaka ve mutlaka boş bir zamanınıza dek getirmeniz gerekiyor.Hatta ve hatta kış gününde iseniz kömür, elektrik,su ve benzeri harcamalarınızdan israf etmek istiyorsanız o gün bu söz konusu telekom müdürlüğüne gidin. Hem işinizi yapın hemde gün boyu evinizin günlük harcama israflarını yapmış olursunuz.

Artık bu tür kurum veya kuruluşlarda beklemek adet olmuş. Türk vatandaşının işi gücü yok bu TELEKOMUN kapısını bekleyecekler.Yuhh yanii..

Yaptıkları üç(3) kuruşluk bir iş ve hizmet için bu kadar insanlar permeperişan edilemez,,YOK BÖYLE birşey..SANKİ SOHBET MÜŞTERİ HİZMETLERİ görevini üstlenmişler...

Birde memurları öyle bir HAVALI'Kİ vallahi siz sormayın bende anlatmayım..

Düşünebiliyormusunuz;Tahmin ediyorum bu müdürlükte belki akşama kadar hizmet verecekleri kişi sayısı 10 müşteriyi geçmeyebilir..Keşke KAMERALARINI bi açsalarda rezilliklerini görseler..

Fotoğraftada gördüğünüz gibi Memurların tüm masaları boş,ancak 1 kişi hizmet verebiiliyor ve 4 masada boş..Bu boş masa memurları çay içmekle,kahve içmekle meşguller..Hizmet veren o bir kişide inanın 50 dk dır bir müşteri ile ilgileniyor..Bu memuruda görmek lazım El,kol hareketleri,gülücükler sohbet,muhabbet son haddinde.Aman keyfinide bozmayalım....

Sırada bekleyen vatandaş'ta büyük bir öfkeyle geliyor,biraz bekliyor ve geri gidiyor,orada  küfür edeninimi ararsın,bağıran,çağıran her türlü manzara mevcut..Tam bir KAHVEHANE havası....bir işlem yapabilmeniz için sanırım herhalde 1.5 saat beklemeniz gerekmektedir..

Ve üstelikte memurlarının ukalalığıda cabası..''SIRANIZI BEKLEYİN,BU BEKLEYENLERDE SİZİN GİBİ VS gibi ağır ve yüksek bir ses tonu ile müşteriye karşılık vermeleride ayrıca bir artistlik hareket....

Müdüre hanıma bu durumu söylediğimiz zaman ''SIRANIZI bekleyin,vatandaşa ciddi hizmet veriliyor'' denilmektedir.. Çok KOMİK bir durum...

TÜRK TELEKOM MÜDÜRLÜKLERİNDE YAPILAN  en uzun işlemler 10 dk'yı geçmez,mümkün değil..Ve bu'' ciddi hizmet veriliyor'' denilen kahkaha tufanının içerisinde başka neler var merak ediyorum doğrusu???

O zaman ilk akla gelecek şey;''Adam masa başında sevgilisiyle sohbet ederse,sevgilisine veya eşine mesaj yazarsa veyahut EV,ARSA,ARABA sohbet ve muhabbetleri yaşanıyorsa tabiki bunun adı ''CİDDİ HİZMET VERİLİYOR''Denilebilir ama bunun dışındaki herşey  sadece''TELEKOM KAHVEHANESİ'' adı altında nitelendirilebilir.

İnanın beş (5) kişiye hizmet vermekten acizler..

Bakalım şikayetimiz ne tür bir sonuç verecek merak ediyorum..inşallah hepsi azledilir..Fazlasıyla'da hakediyorlar..

Saygı ve sevgilerimle..YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası