23 Mayıs 2018 Çarşamba
EBRUCUUMA İLK EVLULUK TEKLUFUMDUR

EBRUCUUMA İLK EVLULUK TEKLUFUMDUR

Mehti Saraç
Mehti Saraç

EBRUCUUMA İLK EVLULUK TEKLUFUMDUR

 

Sayin Ebru Ğanım ;

Önce valla  ZARRAB abiye üzüldum ama ne yapalum gader işte..

Duşindum, daşundum ve saa ilk önce ben evlenme tekluf edeyum dedum..Bileyrum sen 75 sene bekliemen..

Bir gadunsun sonucda, senunde ihtiyaçlarun vardur, çocugun var ve çocuunun psikolojisi önemlidur bu zamanda. Ben çok anlayuşluyumdur..

Başunda bir erkağe ihtiyacun vardur diye düşindum. Bu zamanda namuslu erkağe raslamak zordir.. Sen çocukluğumin hayali idun..

Gendumu saa mektub yazarak danutmak istedum.

Gaza da çalışiyrum, asgari ücret maaşum vardur ve tam 1300 liradur.. Yetiy şimdiluk ALLA ŞÜKÜR..Bir evim var ama göyde ben şimdi burada girada arkadaşlarla beraber kaliyruk. Sanaiyde galfa olarak çalişiim. Daha yeni gafla oldum, artuk 2 sene sonra gendu oto tamirci dükkanımı açacaum.

Arabam var ‘’Broadway’’ bir lira masrafı yok, motoru çok temuz.. Yakıt iyi 225 kuruş yakiy.

Alla şükür namusluyum. Kadunumu aldatmam, sahip çıkarum.

Eğer istersen İstanbul’a da gelur, orada da çaluşurum. Elimden her iş gelur, gerekirse hamalluk yaparım ama seni ve alaruyu aç gomam..

Annem yok yanumda, gaynana dırduru olmaz bizde, valla kimse garuşmaz saaa.

Babam ihtuyar, Traktoru var, 2 ineğu ve 48 goyunu var. Valla evden hiç sut eksik olmaz.

Yazun tezek toplamaya gideruk çok zevklidur, bi görecen valla..Ama ben senu göndermem, bizde yenu gelin 2 sene çalışmayi.

Tarlada tezek toplamaa giderken közde çay yapayruk, abimin garusu çok iyi çay yapai, taduna doyum olmaii.. Sen gezme içun bizimle gidebilirsun ben alaruya yada bakarum orada. Bizde gadunumuza yardum etmek sevaptır.

Bubam emeklidur, Alla uzun ömür versun da, eğer ölürse tragtor ve tarlalar bize kalacaktur. O zaman heç sorun olmaai, seni graliçe gibi yaşaturum.

Saa bir fotokrafımı göndereim. Ecnebi memlekeutundan dönünce bak ve haa ben çok yakuşukluyumdur onu da söyliim. Saçum kel ama isteysen ekerum daa hemen.

Valla canum 75 sene sen bekleyemezsun oni..

Ama isteysen, senu bir sene daha bekleyrum, onu unutman için zaman taniyrum sana.. Bende insanum anlayrum halunden..

Cocuk iken hep senu duşiniidum, hep seni televizyonda izleydum.. Hayal kuraydim bunla ben evlenecuum diye. Gendu gendume yemin ettiydum İnşalla gerçek olacaa hayallerum..

Hep ruamda göriydim valla geceleru.. Senin yuzunden annemden çok fırça yedum ebru. Çunki annem baa’’Lan gavur niye 2 gune bir banyo yapaisun’’ diye hep gızardu. Emme yeduğum o fırçala saa feda olsun..

 Çok anlayuşluyumdur, karumdan isteduum tek şey sabahları sadece beni uğurlaycak ve geru gelmem içun argamdan su dökcek. Ha bide ayakkabumu boyamai sakin unutma daa.  Bizde adettur yoksa köyli kınaii. Boyasuz ayakkabu ile gezmek ayuptur..

Gomşumuz Fatma abla  saa selam söylii, sen gelunce seninle gır’a çıkup, pancar toplamaa gidecekmuş. O var ya o, yani Fatma abla çok iyi pancar toplar. Saa da öğreteceemuş..

Abim biraz gızarsa garşuluk verme, onun huyi öyledur. Garusu yani yingem aluşuktur onun laflaruna..Sen de sakun küsmeesun..

Geceleyun loş ışıklarda yatayruk ben çok seveyrum. Biraz ayup olacak emme ben birazda çok romantikim. Cıbıldak yatmayuda seveyrum. Senunde cıpıldak olmanı isteyrum.

Romantikim yani anla daa, ayy ayupp, utandum biraz..

Alaruya ya 2 gardeş daha yapayruk biri erkek olsun, bizde erkek çocuk şarttur. Gardaşlaruna mukayet oliiy.

Yani anlayacauun çok mutlu, mesut yaşayruz. Bu mektupumu alur almaz sakla ve her gun oku, resmume de bak. Baa aluş şimduden konuşuruk..

Valla o zerrab  abi daha ğapishaneden çıkmai diyolar. Ben sordum Harun abie, Harun abi bizim gaza da ğapishane de garduyan, hani şu zeynap halanun kocasu var ya Harun amca !!

O bu işleri çok iiyi biliii, Adam goca gardiyan, okumuş işte..

Bubam beni gönderseidi bende ogurdum emme göndermedu. Yine de Alla razı olsun ilgokulda 3.nü sınıfı bitirdum yani, cail değulum..

Niyse işte Arun amca şöyle diyi ;

O daha çıkmaz, Ebrunin gocası zarrabı daa ecnebiler bıragmaz diyii.. Bugün televizyondanda ogudum, yeşil gözlü savcu kesun kararlu gavur.Ve garar verirkende  gözleri firuldak gibi idi..

Ama Harun abi bilur bu işleri, bugün sein için bi daha sorayrum ona ama umudini kes bence tamam. Sana bi daa mektup yazıp bildureceeum.

Alaruyu da öp benum yerume,nede olsa üvey kızum..

Haa unittum daa, dügünümüzü de gazada yapacauz, köyde yapmaycaam son gararumdur.. Tam 4 dene goç keseceum senun içun. Köyli bol bol yesun, içsun…

Nişanlun, tirpanci memoo..YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası