21 Nisan 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hamamyolu Tepkisi Sürüyor GÖSTERDİĞİ PROJE BU DEĞİL

MHP Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Rıza Kahveci, Hamamyolu’nda önceden gösterilen projenin yapılmadığını belirterek, “5 milyonluk bir çevre düzenlemesi yapıldı mı” dedi

Ceren Ercih - MHP Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Rıza Kahveci, ilçe yöneticileri ile birlikte düzenlediği toplantıda Odunpazarı Belediyesi ve Hamamyolu projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

BORCU 175 MİLYONA ÇIKARDI
Kahveci,  “Odunpazarı Belediye Başkanı sayın Kazım Kurt çok eleştiriliyor. Kendisine oy veren seçmenler tarafından 88 milyon lira borçla devir aldığı belediye borcunu 175 milyon liraya getirmiştir. Yaptığı gözle görünen hiçbir projesi yoktur. Hamamyolu’nun da hali bellidir. 13 milyon lira ihaleye çıkan proje yaklaşık 20 milyon lirayı buldu.  MHP olarak 400 bin nüfusa dayanan Odunpazarı geleceğin yıldızı yapmaya üretken belediyecilik ülkümüz ile hazırız. Odunpazarı Belediyesi’nin anahtarı hiç kimsenin tekelinde değildir ya da kimse kimseye hediye edemez, bağış yapamaz. Bu anahtarın kime verileceğini Odunpazarlı vatandaşlarımız karar verecektir.” dedi.

5 MİLYON EDECEK BİR PEYZAJ MI
Ali Rıza Kahveci, Hamamyolu projesi ilk gündeme geldiğinde mecliste görüp onay verdiklerini, ancak yapılan projenin çok farklı olduğunu söyleyerek, “Proje söylenildiği ve gösterdikleri gibi olmadı. Hamamyolu Projesi’nde Yediler Parkı’ndan Alaaddin Camii’ne giden de bir köprü yapılacaktı. Ancak orada bir çalışma görmüyoruz.  Proje bütçesine onay verdik ardından çevre düzenlemeleri için 5 milyon ek kredi yetkisi istediler, onay vermedik. Ama ne proje tamamlanabildi ne de çevre düzenlemesi yapıldı. Orada 5 milyon edecek bir peyzaj çalışması görüyor musunuz?” dedi.

ESNAF 1,5 YILDIR İSYANDA
Kahveci ayrıca, “Eskişehir için iyi şeyler elbette yapılsın, kimin yaptığı önemli değil, ama bizim önceliğimiz vatandaş ve esnaf. Oradaki esnaf bir buçuk yıldır isyan ediyor” diye konuştu.

‘Büyükşehir cezalandırıyor’

MHP Başkan Yardımcısı Hakan Karakaya da, Büyükşehir’in Gündoğ-du, 75. Yıl, Fevzi Çakmak, Orhangazi, Ömür gibi mahalleleri cezalandırdığını savunarak, “Buralara hizmet götürmek bu kadar zor mu” dedi

Ceren Ercih - MHP İl Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hakan Karakaya da yaptığı açıklamada, Gündoğdu Mahallesi’nin Büyükşehir’in cezalandırdığı mahallelerden olduğunu söyledi Karakaya, “75. Yıl Mahallesi, Fevzi Çakmak, Orhangazi, Ömür, Gündoğdu, Huzur Mahallesi’nde vatandaşlar şunu ifade etti: ‘Yılmaz Büyükerşen yanımıza geldi, yaptığı toplantıda siz bana oy vermediniz, benden hizmet beklemeyin, dedi.’ Gündoğdu kendi kaderine terk edilmiş, vatandaş da içine hapsedilmiş. Doğru dürüst güvenlik yok. Akşam 21.00’den sonra dışarıya çıkamıyoruz diyorlar. 2018 yılında yaşıyoruz, Eskişehir Türkiye’de suç oranın en düşük illerden biri. Ancak Gündoğdulular diyor ki 21.00’den sonra sokağa çıkamıyoruz. Bu kadar zor mu bu hizmetleri yapmak” dedi.

“BELEDİYE İÇİN ÇOK MU ZOR”
Ihlamurkent ve Vadişehir’de de birçok hizmetin eksik bırakıldığına dikkat çeken Karakaya, “Vadişehir’de çalışmalar devam ediyor diye haberler çıktı. Kasisler yapıldı, trafik ışıkları konmaya başladı, yol üstü çizgiler konmaya başlandı, demek ki bunlar yapılabiliyor. Çok mu zor belediye için okul önündeki çoluk çocuğun güvenliği için önlem almak” dedi.

“HER MAHALLEDE VATANDAŞ BUNU SÖYLÜYOR”
Karaykaya, “Büyükşehir Belediyesi alenen buraları cezalandırıyor. Karşılaştığımızda hocaya da soracağım, ‘Hocam bu kelimeyi kullandınız mı, kullandıysanız hangi sebeple kullandınız’ diye. Her gittiğimiz mahallede vatandaş bunu diyor.  ‘Ben Büyükdere’den, Yıldıztepe’den,  Gültepe’den oy alıyorum buraya hizmet ederim ama ben Emek Mahallesi’nden Gündoğdu’dan oy almıyorum orası beni ilgilendirmez’ bu adam hakkını nerede arayacak o zaman?  Kimden hizmet bekleyecek?” diye konuştu. 

“AK PARTİLİ BELEDİYE DİYE YAPMADI”
Karakaya, “Taşradaki ilçelerde de durum böyle. Çiftelerde Ak Parti Belediyesi var diye Büyükşehir yapması gereken hiçbir şeyi yapmadı” diye konuştu.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Politika Haberleri