21 Nisan 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Doğan: “Siyasi görüş gözetmeksizin sorunları birlikte çözeceğiz”

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, Erenköy, Huzur ve Alanönü Mahallesi’nin sorunlarını değerlendirdi. Doğan “Odunpazarı ve Erenköy'de CHP'lisiyle, MHP'lisiyle, BBP'lisiyle, Saadet Partilisiyle ve siyasi görüş gözetmeksizin Erenköy'ün kat ve imar problemlerini 2019'dan sonra hep birlikte çözeceğiz” dedi.

Erenköy Mahalle Muhtarı Abdil Bulut’un düzenlediği ve mahallenin sorunlarının ele alındığı toplantıya, AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan da katıldı. Mahalle sakinlerinin geniş katılım gösterdiği toplantıda Erenköy’ün alması gereken hizmetler değerlendirildi.

Erenköy’ün son 4 senedir ciddi bir hizmet alamadığını belirten mahalleliler, bu durumun nasıl düzeltileceği üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

Erenköylüler özellikle Gecekondu Önleme Bölgesi üzerinde durdu. Mahallelilerin sorularını yanıtlama fırsatı yakalayan AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, mahallenin sadece yüzde 10 gibi küçük bir kısmının bu bölge içinde olduğunu belirterek, “Odunpazarı Belediye Başkanı şimdiye kadar hiçbir mahallede imar sorununu çözmedi. Bölgedeki sorunlar, bundan 4 sene önce bir kar topu gibiyken, şimdi kocaman bir çığa dönüştü. Gerçekte Erenköy’ün küçük bir kısmı, Alanönü ve Huzur Mahallesi’nin belirli bir kısmı imar sorunu yaşayan mahallelerimizdir ifadelerinde bulundu.
Doğan ayrıca, “Odunpazarındaki değişimin ve gelişiminde Erenköy'ün, Karapınar'ın, Huzur'un, Alanönü'nün, Gündoğdu'nun da gelişiminin ve dönüşümünün önündeki en büyük engel Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'tur” dedi.

“Masa başı yöneticiliği bitti”
TOKİ ile Odunpazarı Belediyesi arasında 2014 yılında bir protokol imzalandığını da kaydeden Doğan, anlaşmanın belgelerini de mahallelilerle paylaşarak, “Buna göre bölgenin 1 /1000 ve 1 /5000 planlarını yapma yetkisi Odunpazarı Belediyesindedir” dedi.

Doğan Karapınar 2’inci etap hakkında da görüşlerinin sorulması üzerine, “İmar planını değiştirme yetkisine sahip olan belediye başkanı, bu yetki daha önce kullanmıştır. Karapınar 2’inci etap için hangi imar değişikliği planını meclise getirmişler? Bu imar planı değişikliğini kamuoyu ile paylaşabilirler mi? diyerek, sorumluluğun TOKİ’de olduğuna ilişkin açıklamaların gerçekleri yansıtmadığını belirtti. Volkan Doğan, “2019 da daha modern ve çağdaş bir Odunpazarı için Odunpazarı ve Erenköy'de CHP'lisiyle, MHP'lisiyle, BBP'lisiyle, Saadet Partilisiyle ve siyasi görüş gözetmeksizin Erenköy'ün kat ve imar problemlerini 2019'dan sonra hep birlikte çözeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Toplantıdan sonra mahalle halkının kişisel sorunlarıyla da ilgilenme fırsatı bulan Volkan Doğan, Erenköy Mahalle Muhtarı Abdil Bulut’u, düzenlediği geniş katılımlı toplantıdan dolayı tebrik etti. Demokrasilerde halk katılımının ‘olmazsa olmaz’ olduğunu ifade eden Doğan, halkla temasa geçmeden, masa başında yöneticilik yapıldığı günlerin gerilerde kaldığını söyledi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Politika Haberleri