21 Nisan 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

HAMAMYOLU KÖPRÜSܒNE İLGİNÇ BENZETME

Hamamyolu’nu kullanmanın tasvip etmekle aynı şey olmadığını vurgulayan DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç, sosyal medyada yayımlanan kalabalık Hamamyolu görüntülerinin subliminal mesajlarla algı yaratma çabaları olduğunu iddia etti ve Hamamyolu’na yapılan köprüyü semere benzetti

Ceren Ercih - Demokrat Parti İl Başkanı Nazım Dölekçekiç,  partisinin pazar toplantısında DP’lilerle bir araya geldi. Hamamyolu’nu kullanmanın tasvip etmekle aynı şey olmadığını vurgulayan Dölekçekiç,  sosyal medyada yayımlanan kalabalık Hamamyolu görüntülerinin subliminal mesajlarla algı yaratma çabaları olduğunu iddia etti ve Hamamyolu’na yapılan köprüyü semere benzetti.

HAMAMYOLU’NU KULLANMAK BEĞENDİK ANLAMINA GELMİYOR
İstikbal Gazetesi’nin sahibi ve duayen gazeteci Oğuz Türkmen’i rahmetle anarak konuşmasına başlayan Dölekçekiç, geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yayımlanan Hamamyolu fotoğrafları hakkında şunları kaydetti,  “Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada bir takım fotoğraflar yayınlandı. Semere benzeyen yaya köprüsü ve etrafında yemyeşil ağaçlar, yeşillikler dolu. Bu herhalde bilgisayar üzerinde oynanarak yapılmış bir fotoğraf çünkü o köprü çalışmaları başladığında mevsim itibari ile hiçbir yeşillik yoktu. Kesilen ağaçlardan arta kalan ağaçlarda yapraksız bir vaziyetteydi. Kalabalık oturanlar ve yaya köprüsünü kullananlar şeklinde fotoğraflar basıldı. Oradan bende geçiyorum ama hiçbir zaman oradan geçmem oraya gitmem, orayı tasvip ettiğim, beğendiğim anlamında değildir. Öyle bir algı yaratılıyor ki subliminal bir mesaj veriliyor. Sanki orada oturanlar, işi olanlar, gidenler, gezenler orayı tasvip ediyormuş gibi bir algı yaratılmakta. Bunun orayı beğenmekle herhangi bir ilgisi yok.”

AFRİN HAREKÂTI PLANLI BİR ŞEKİLDE YÜRÜYOR
Ülke ve Dünya gündemine de değinen Dölekçekiç, Afrin Harekâtı’nın planlı bir şekilde yürüdüğünü belirtti. Dölekçekiç, “Artık Afrin’e oldukça yaklaştılar. Bu harekatın yavaş sürmesinin sebebi sivillere herhangi bir zarar verilmemesi açısından ordumuz kontrollü bir şekilde harekatını sürdürmektedir. O nedenle sanki gecikme oluyormuş gibi ama aslında herhangi bir gecikme yok. Planlı bir şekilde yürüyor” dedi.

TÜRKİYE 131’İNCİ SIRADA
Geçtiğimiz hafta kutlanan Dünya Emekçi Kadınlar gününde yayımlanan bir istatistiğe değinen Dölekçekiç,  “ Yapılan bir istatistikte, 140 ülkede cinsiyet eşitsizliği olduğunu ve Türkiye’nin de bu 140 ülke içinde 131’inci sırada olduğumuz bildirildi. Bu kadınlarımıza verdiğimiz önemin sekteye uğradığını ifade etmekte” dedi.

 

2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Politika Haberleri