20 Nisan 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Birlikte Üretim Ari Köy Projesi Hayata Geçiyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Bakanlığın hayata geçirmeyi planladığı "Örnek Köylerde Pilot Çalışmalar Projesi" kapsamında; Odunpazarı İlçesi Karahüyük Mahallesinde yapılması planlanan "Birlikte Üretim Ari Köy Projesi" ile ilgili, bilgilendirme toplantısı yapıldı.

29.03.2018 tarihinde Karahüyük Mahallesinde yapılan bilgilendirme toplantısına, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan ALKAN, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü, İl Müdürlüğü personelleri ve Mahalle sakinleri katıldı.

İl Müdürü Erkan ALKAN toplantıda yaptığı konuşmada, yapılacak olan "Birlikte Üretim Ari Köy Projesi" nin ülkemizde bir ilk olduğunu, İlimizde ve tüm ülkede özendirici bir rol oynayacağını, birlikte üreterek yetiştiricilerimizin kazançlarının artacağını,  ve tüketicilerin de  hijyenik ve sağlıklı sütle buluşacaklarını belirtti.

Mahalle sakinleri toplantı sonunda İl Müdürü ALKAN' a teşekkür ederek, mahallelerinde böyle bir toplantı yapılmasından ve "Birlikte Üretim Ari Köy Projesi" kapsamında örnek Mahalle olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Ekonomi Haberleri