18 Mart 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tarım Yayımcısı ve Danışmanlarına Eğitim Verildi

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmeliğin 10. Maddesi doğrultusunda oluşturulmuş olan İlimiz Tarımsal Yayım Danışmanlık İl Teknik Komitesinin 27.12.2017 tarih ve 34 nolu kararına istinaden; Tarım Yayımcısı ve Danışmanlarından gelen talepler doğrultusunda, Tarım Yayımcısı ve Danışmanlarına İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kütahya Yolu Yerleşkesinde bulunan Toplantı Salonunda üç gün süre ile eğitim düzenlendi.


Açılışı İl Müdür Yardımcısı V. Zekeriya AR tarafından yapılan eğitimde; 14.02.2018 tarihinde hububatta üst gübreleme ve zengin bant uygulaması, 15.02.2018 tarihinde rasyon hazırlama, ahır hijyeni, hayvan bakımı ve besleme ile buzağı ölümlerinin önlenmesi ve 16.02.2018 tarihinde değişen iklim koşulları baz alınarak tarla bitkilerinde ekim zamanlarının belirlenmesi konularında, konu uzmanları tarafından eğitim verildi.

Söz konusu eğitim toplantılarına çok sayıda Tarım Yayımcısı ve Danışmanı katılmış olup, İl Müdürlüğümüzce eğitim çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam edilecektir.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Ekonomi Haberleri