17 Mart 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehirli Kadın Girişimciler Ders Başı Yaptı

Fikrim Geleceğim Kadın Girişimci Programı’na başvuran adaylar arasından seçilen Geleceğin Kadın Girişimcileri, Divan Express Otel’de eğitime başladı.

Türkiye genelinde kadın girişimciler yetiştirmek üzere yola çıkan Fikrim Geleceğim Projesi'nin dokuzuncu durağı Eskişehir oldu. Yaklaşık 550 başvuru arasından, fikri beğenilen 30 isim 22 Kasım Çarşamba günü ders başı yaptı.
Kapsayıcı Büyüme Derneği( KBD), Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ‘nın işbirliği ile hayata geçen proje, bu yıl da TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun katkılarıyla devam ediyor. Fikrim Geleceğim Projesi’nin Eskişehirli kursiyerleri 46 saatlik eğitimin ardından KOSGEB ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi'nden onaylı sertifikalarını alacak.

KOSGEB, programa katılan kadınlara finansal kaynaklara ulaşmada destek sağlayacak. Program ayrıca başarılı girişimcilere mentörlük hizmeti verilerek de sürdürülecek. Eğitim maratonunun üçüncü yılında İzmir, Gaziantep, Kastamonu, Adana, Çanakkale, Konya, Kars, Edirne ve Eskişehir’de toplam 270 kadına ulaşan Fikrim Geleceğim projesi, kadın girişimci adaylarıyla buluşmaya devam edecek.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Ekonomi Haberleri