18 Mart 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Takas Pazarı Kuruldu

Takas Pazarı Kuruldu
  • 20 Kasım 2017 Pazartesi
  • 3355 kez okundu

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Üstünüze Afiyet İkinci El Eşya Takas Pazarı ve Dönüşüm Sofraları" etkinliği yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Haller Gençlik Merkezi yanında bulunan Haller Parkı'nda düzenlenen etkinlikte her zamanki gibi para kullanılmadı. Takas pazarında vatandaşlar, eşyalarını kupon karşılığı takas edip yine bu kuponlarla başka ürünler alabildi. Tüketim çılgınlığına dikkat çekilen etkinlik ile katılımcılar, paranın geçmediği pazarda eşyalarını takas usulüyle değiştirmiş oldu.

Etkinliğin bir diğer ayağı olan Dönüşüm Sofraları’nda ise hala yenilip, içilebilecek durumunda olan fazla gıda ürünlerinden yemek yapılarak katılımcılara ikram edildi. Hazırlıkların saatler öncesinden başladığı proje ile semt pazarlarında sebzelerin gün sonunda çöpe gitmesinin önüne geçilmiş oldu. Bu şekilde temin edilen malzemeler ile yapılan yemekler "Geri Dönüşüm Sofraları" adı altında vatandaşlara ikram edilirken tasarrufun önemi, geri dönüşüm ve israfın zararları konusunda bilinçlendirme çalışmaları yürütüldü.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Ekonomi Haberleri