17 Mart 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İKİNCİ EL EŞYA TAKAS PAZARI KURULACAK

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Üstünüze Afiyet – İkinci El Eşya Takas Pazarı ve Dönüşüm Sofraları” etkinliği 18 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Haller Gençlik Merkezi yanında bulunan Haller Parkı’nda düzenlenen etkinlikte her zamanki gibi para geçmeyecek. Takas pazarında vatandaşlar, eşyalarını kupon karşılığı takas edip yine bu kuponlarla başka ürünler alabilecek.

Etkinliğin bir diğer ayağı olan Dönüşüm Sofraları ise hala yenilip, içilebilecek durumunda olan fazla gıda ürünlerinden yemek yapılmasını kapsıyor. Proje ile semt pazarlarında sebzelerin gün sonunda çöpe gitmesinin önüne geçiliyor. Bu şekilde temin edilen malzemeler ile yapılan yemekler “Geri Dönüşüm Sofraları” adı altında vatandaşlara ikram ediliyor. Yemeklerin ücretsiz olarak ikram edildiği sırada ise tasarrufun önemi, geri dönüşüm ve israfın zararları konusunda bilinçlendirme çalışmaları yürütülüyor.

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri, Üstümüze Afiyet Gönüllü Ekibi tarafından yürütülecek çalışmalar kapsamında takas eşyalarının teslimi saat 10.00–12.00 arasında yapılacak. Takas Pazarı etkinliği ise saat 13.00’te başlayacak ve katılımcılar saat 17.00’ye kadar takas işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Konuyla ilgili bilgi almak isteyenler, 19 Mayıs Gençlik Merkezi’ne 0 (222) 323 85 35 numaralı telefondan ulaşabilecek.

www.eskisehirseriilanlar.comGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Ekonomi Haberleri