22 Nisan 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İnönü’de Geniş Katılımlı Tarla Günü Gerçekleştirildi

İnönü Kaymakamı Hasan Hüseyin UZAN, Prof. Dr. Engin Kınacı, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer ZEYDAN, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Gürsoy ÇELİKKAN, İnönü İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür V. Sami Yasin UYSAL, İl ve İlçe Müdürlüğü personeli ile çok sayıda çiftçimizin katılımlarıyla İnönü İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen tarla günde Erenköy mahallesinden 11 çeşit kuru koşullarda buğday, 7 çeşit arpa, ilçe merkezimizde 7 çeşit sulu koşullarda buğday,7 çeşit arpa demonstrasyon çalışmaları hakkında Ziraat Teknisyeni Rüstem METİN bilgi verdi.                                                                                                              


Konuyla ilgili konuşma yapan İlçe Müdür V. Sami Yasin UYSAL" Bu çalışmalardaki asıl amacımız ilçemize uygun en iyi çeşitleri çiftçilerimizin görmesini sağlamak bu sayede birim alandan elde ettikleri verimi dolayısıyla gelirlerinin artmasını sağlamaktır. 5. yılki demonstrasyonumuzda 50 çeşidin üzerinde buğday hakkında ilçemiz şartlarında sonuçlar elde ettik. Çiftçilerimize tarlaların durumlarına sulama yapıp yapmayacaklarına çiftçinin tarla işleme yoğunluğuna göre buğday tavsiyelerinde bulunabiliyoruz."dedi.


Kaymakam Hasan Hüseyin Uzan söz alarak katılımcılara çalışmayı gerçekleştiren İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlüğüne teşekkür ederek tarla günü sonlandırıldı.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Ekonomi Haberleri