24 Mart 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GÜNAY, ES ENTEGRE’NİN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

2016’nın Mart Ayında proje tanıtım toplantısı yapılan Es Entegre Et, Yem, Hayvan Pazarı İşletmeciliği San. Tic. AŞ’nin temel atma töreni Çifteler’ de gerçekleştirildi. Törene, Eskişehir Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Prof. Dr. Emine Nur Günay, Es Entegre A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Köksal, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Ethem Kalın ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Danış katıldı.

EKONOMİYE YÖN VERİYOR

Prof. Dr. Günay, törendeki konuşmasında ‘’Tarım, gıda ve hayvancılık ülke ekonomisine yön veren başlıklardır. Bu üç başlığın endüstriye dönüşmesi ise ekonomimize değer katmaktadır. Eskişehir, konumu ve potansiyeli itibari ile tarım ve hayvancılık alanında da gelişmeye ve ekonomiye değer katmaya devam etmektedir.’’ Dedi.

GÜNGÖR AZİM TUNA VE NABİ AVCI’YA TEŞEKKÜR

Günay konuşmasına, ‘’Sayın Güngör Azim Tuna valimizin himayelerinde başlayan bu projenin yerelde katma değere dönüşmesinde büyük emeği bulunmaktadır. Yine aynı şekilde şehrimizin bütün projelerine desteklerini esirgemeyen Bakanımız Sayın Nabi Avcı’ya teşekkür ediyor, kendilerinin selamını da sizlere iletmek istiyorum. Projenin hayata geçmesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk Çelik’in de vermiş olduğu destekler ile bugün burada üreticimizin yüzünü güldürüyor ve üreticilerimizin her daim arkasında olduğumuzu bir kez daha vurguluyorum.’’ Şeklinde devam etti.

KARLILIK ARTACAK

Günay ayrıca, bölgesel entegre tesisinin oluşumu ile üretimde karlılığın artacağını belirtirken, ‘’Sorunlarınıza ve ihtiyaçlarınıza eğilerek kurulan bu üretim – sanayi – ticaret girişim ortaklığının hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, projede emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum.


 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Ekonomi Haberleri