18 Ekim 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ İlimizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak

Vali Özdemir Çakacak, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle İl Müftüsü Bekir Gerek ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Nazik ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti bildiren Vali Çakacak, “Din görevlilerimiz, aydınlatıcı ve bütünleştirici görev anlayışıyla halkımızı dini konularda bilgilendirirken, birçok sosyal sorunlara çözüm aramış ve toplum hayatında önemli görevler üstlenmişlerdir.” diye konuştu.

Camilerin; Müslümanların kardeşlik duygularının, hoşgörü anlayışının ve sevginin arttığı ibadet yeri olmakla birlikte toplumumuzu birleştirici özelliği ile de insanın maneviyatını güçlendiren yerler olduğuna dikkat çeken Vali Çakacak, ziyaret esnasında duygularını dile getirerek, “Mescit ve camilerimiz hem Allah’a ibadet edilen hem de ilim ve hikmet öğrenilen şerefli mekânlardır. Allah katında en makbul yerler olan camiler, içinde Rabbimizin adını andığımız, kulluğumuzu, dualarımızı, niyazlarımızı O’na arz ettiğimiz mukaddes yerlerdir. Toplum olarak birbirimize sıkıca kenetlenmenin en önemli kaynağı olan camilerimizde hizmet veren din görevlilerimiz toplum hayatında örnek olan yaşayışlarıyla, bütünleştirici görev anlayışlarıyla dini konularda halkımızın aydınlatılmasına ışık tutmuşlardır.” dedi.

Hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında Vali Çakacak’a bilgi veren İl Müftüsü Bekir Gerek de Camiler ve Din Görevlileri Haftasının bu yıl “Cami ve Hayat” başlığı adı altında kutlanacağını belirtti.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri