17 Temmuz 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali” Eskişehir’de Başlıyor

Vali Özdemir Çakacak, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’yü ve “Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali” ne katılmak üzere ilimize gelen yerli ve yabancı konukları makamında kabul etti.
Eskişehir’in sahip olduğu kültürel zenginlikleri düzenlenen çeşitli etkinlikler sayesinde tüm dünyaya tanıtma fırsatı bulduklarını bildiren Vali Çakacak, nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Nasreddin Hoca’nın tarihi bir kişilik olmanın ötesinde Türk milletinin felsefi zekasını öne çıkaran bir kişilik olduğunu kaydeden Vali Çakacak,  Sivrihisar Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali münasebetiyle bir araya gelmenin mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını söyledi.

Geçmişimizden gelen kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılmasının önemine değinen Vali Çakacak, “Nasreddin Hoca, sıradan bir bilge değil aynı zamanda iyi bir hukukçudur. Bütün insanlığa mal olmuş Nasreddin Hoca gibi büyük bir değerin ve Türk kültürünün tanıtılması, yaşatılması bizler için büyük önem zar etmektedir. Festivale katılmak için Eskişehir’e gelen misafirlerimizin kendi evlerindeki gibi rahat etmelerini arzu ediyoruz. Değerli konuklarımızı Eskişehir’de görmekten büyük bir mutluluk duyduk.” dedi.

“Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali” nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediklerini hatırlatan Başkan Yüzügüllü de, etkinlik kapsamında yurtdışından gelen misafirlerle birlikte Vali Özdemir Çakacak’ a nezaket ziyaretinde bulunduklarını söyledi.

Ziyaretin sonunda ülkelerinden getirdikleri hediyeleri Vali Çakacak’a takdim eden gruplar, Eskişehir’de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Ziyaretin ardından Vali Çakacak, Valilik Meydanında dans gruplarının sunduğu gösterileri vatandaşlarla birlikte bir süre izledi. 

Festival kapsamında gösterilerini sergilemek üzere Eskişehir’e gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Polonya, Slovakya, Bosna Hersek ve Şili halk dansları toplulukları ile Türk gruplarından oluşan halk dansları ekipleri 3 gün boyunca Eskişehir’de çeşitli gösteriler sunacak. 

 



Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri