17 Temmuz 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SİVRİHİSAR’DA RENKLİ GÖRÜNTÜLER

SİVRİHİSAR’DA RENKLİ GÖRÜNTÜLER
  • 27 Haziran 2019 Perşembe
  • 1003 kez okundu

MEDENİYETLERİN İLÇESİ SİVRİHİSAR

Sivrihisar Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali, Sivrihisar korteji yapıldı. 7 farklı yabancı ülkeden Sivrihisar’a gelen yabancı dans grupları Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’yü makamında ziyaret ederek hediyelerini takdim ettim.

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü “Sivrihisarımıza hepiniz hoşgeldiniz. Sivrihisar tarihten gelen yapısıyla medeniyetler ilçesi olarak geçen ilçedir. Bugün burada dünyaya mal olmuş Nasreddin Hocamızın doğum şenliklerinde sizlerle bir araya geldik. Burada Sivrihisarın bir kez daha medeniyetler ilçesi olduğunu ispatlamış olduk. Bütün ülkelerin kardeşçe yaşadığını, örf ve adetlerini paylaştıklarını hem dünyaya hemde Türkiye’ye göstermiş oluyoruz” dedi.

Ardından Sivrihisar sokaklarında renkli görüntüler oluşturan Halk Dansları Toplulukları yaptıkları gösterilerle dikkat çekti. Sivrihisar’da kurulan Halk Pazarında kortej yürüyüşünü devam ettiren Halk Dansları Toplulukları ilçedeki vatanşları 28-29-30 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivaline davet ettiler.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri