17 Temmuz 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İNÖNܒDE KİTAP OKUMA SEFERBERLİĞİ

Eskişehir İnönü Belediyesi ilçede eğitim gören öğrenciler arasında kitap okuma seferberliği başlattı.

İnönü Belediyesi kitap okuyan çocukları ödüllendirmek ve kitap okumaya teşvik etmek amacıyla yürütmüş olduğu projede İnönü Halk Kütüphanesine kayıtlı olan ve en çok kitap okuyan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinden oluşan 90 kişilik kafileyi Ankara gezisi ile ödüllendirdi. Çocuklar Ankara gezisinde; Anıtkabir, 1 ve 2’nci eski (TBMM) Türkiye Millet Meclis Salonlarını ve Tarihi Hamamönü çarsını gezme fırsatı yakaladılar.

İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, ‘’ Çocuklarımızın kitap okuma sevgisini kazanmalarını onlara bu sevgiyi aşılamak ve eğitim hayatlarına katkı sağlamak mutluluk ve gurur verici. Çocuklarımızı bu alışkanlıklarından dolayı kendilerini Ankara gezisi ödüllendirdik. Kendilerini bu başarılarından dolayı kutluyor, eğitim hayatlarında başarı dolu yıllar diliyorum ‘’ ifadelerini kullandı.

İnönü’lü öğrenciler ve aileleri bu ödül karşılığında Ankara gezisinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt’a teşekkür dileklerinde bulundular.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri