25 Haziran 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TÜRK OCAĞINDA COŞKULU BAYRAMLAŞMA

TÜRK OCAĞINDA COŞKULU BAYRAMLAŞMA
  • 6 Haziran 2019 Perşembe
  • 1912 kez okundu

Türk ocağından büyük coşku ile bir bayramlaşma yapıldı. Ocak binasında yapılan bayramlaşmaya Irak Telâfer’den gelen Türkmen ve Özbeklerle bayramlaşıldı. 

Bayramlaşma sırasında bir konuşma gerçekleştiren Ocak Başkanı Prof. Dr. Nedim Ünal’ın yaptığı konuşmada “Bütün Dünya Türklüğünün gözünün Türkiye’de olduğunu, Türkiye ne kadar güçlü olursa Dünya Türklüğününde o kadar huzur içerisinde olacağını, bugün dünyadaki kavgaların, anarşinin, adam öldürmelerin olduğu her yerin Müslüman ülkeler olduğunu, bir takım hain örgütlerin, emperyalistlerin piyon olarak kullanılan Müslümanların tekbir getirerek din kardeşlerini katlettiklerini ve Müslümanların akıllarını başlarına devşirip, bunları fark etmesi gerekiyor. Türlüğün kaybolduğu bu coğrafyalarda ağız tadı yok, huzur yok. Biz varsak bu coğrafyalarda huzur var. Biz yoksak emperyalistler bu coğrafyalarda huzuru yok etmek için ellerinden geleni yaparlar. Bayram günleri bunları anlama, özümüze dönme günleridir. Bu vesileyle Türk yurtlarında, İslam memleketlerinde huzur ve ağız tadı hâkim olsun. Bu düşüncelerle o coğrafyalarda yaşayan ve sizlerin ramazan bayramlarını tebrik ediyorum.” Dedi.

Ocak başkanımız Prof. Dr. Nedim Ünal’ın konuşmasının ardından Eskişehir’de yaşayan Türkmen ve Özbek kardeşlerimizin yapmış oldukları Türkistan pilavı ikram edildi. Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri