27 Mayıs 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

MÜSİAD’ dan Yunus Emre Haftası Etkinliği “ Gelin Tanış Olalım”

MÜSİAD Eskişehir Şubesi , Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi işbirliği ile Yunus Emre Haftası dolayısı ile etkinlik düzenledi.

Yunus Emre Haftası dolayısıyla  MÜSİAD ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Üniversitesi Öğrencileri Yunus Emre’ nin  Fikirlerini Mekan Tasarımlarına yansıttılar. Tasarladıkları etkinlikleri MÜSİAD yetkililerine, Üniversitenin akademisyenlerine öğrencilerine yaptıkları sunumu anlattılar.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Çabuk yaptığı açıklamada, Yunus Emre’ nin özünde olan fikirleri mekan olarak nasıl ifade edilebileceği konusunda mekanlar tasarladık, bu mekanların uygulamalarını yaptık. Bu süreçte bize destek olan MÜSİAD Eskişehir Başkanı Hakan Duman ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederim dedi.

MÜSİAD Eskişehir Şube Başkanı Hakan Duman, Eskişehir de Yunus Emre Felsefesinin ilk önce anlaşılması ve yaşanılması noktasında Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Üniversitesi ile görüşerek böyle bir projenin ve yarışmanın içersinde yer almak istediğimizi belirttik. Gerekli çalışmalarımızı yaparak malzemeleri temin ettik. Herkesin dostluk içersinde buluşmasına vesile olduk. Yunus Emre’yi çok güzel ifade ederek Kentsel Tasarım mekanı oluşturan öğrencilerimize, bu projede bize destek olan başta Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Alper Çabuk’ a , hocalarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.


 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri