27 Mayıs 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“TASAVVUF MÜZİĞİ İLE YUNUS İKLİMİNE YOLCULUK”

05-10 Mayıs 2019 Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası Etkinlikleri kapsamında  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi Türk Müziği Topluluğu’nca  “Tasavvuf Müziği ile Yunus İklimine Yolculuk” temalı Tasavvuf Müziği konseri verildi.

 Şef Ömer Faruk BAYRAKÇI yönetiminde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk BELVİRANLI’nın Konuk Sanatçı olarak katıldığı konserin ilki Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde, ikincisi ise Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi Amfi Tiyatro’da gerçekleştirildi.

 Tasavvuf Müziğinin birbirinden güzel örneklerinin yer aldığı konserde Zekai Dede’ye ait Uşak ve Hicaz makamlarında ilahiler ile Arapça sözlü ilahi anlamına gelen şuğul formunda eserler ve Bektaşi tekkelerinde okunan, bestelenmiş ilahiler olarak bilinen, nefes formunda eserler seslendirildi. 

 Vatandaşlar tarafından büyük beğeniyle izlenen konser; konuk sanatçı BELVİRANLI’nın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, Vali Yardımcısı Aslan AVŞARBEY’in sanatçılara Teşekkür  Belgesi takdimi ile son buldu.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri