27 Mayıs 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

‘Aileyi Ayakta Tutan Değerler’ Konferansı Yapıldı

DİB Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Doç. Dr. Ülfet GÖRGÜLÜ’nün konuşmacı olarak katıldığı ‘Aileyi Ayakta Tutan Değerler’ adlı konferans gerçekleştirildi.

Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açış konuşmasını yapan İl Müftü Vekili Şerife Hanım ALTUNER,  konferansta ailenin bugününü, yarınını, on yılını, yüz yılını, kısaca mazisinin ve geleceğinin ele alınacağını belirterek insanlığın yeryüzündeki serüvenin başlangıcında Hz.Adem ve Hz. Havva olduğunu hatırlattı. Ailenin Anadoludaki önemine de dikkat çeken Müftü Vekili ALTUNER, tüm katılımcılara teşekkür etti.

 Ardından kürsüye gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Doç. Dr. Ülfet Görgülü ise aileyi ayakta tutan dini değerlerden örnekler vererek aile hayatında öncelikli olarak eşler arasında muhabbetin olması gerektiğini ve çocuklar arasında ebeveynler tarafından adaletli olunması gerektiğini vurguladı.

Aileyi koruyan bir zırh olarak mahremiyet konusunda gerekli titizliğin gösterilmesi gerektiğini belirten Görgülü, çocukların zararlı alışkanlıklar ve tehditlerden nasıl korunması gerektiği konusunda da dinleyicileri bilgilendirdi.

Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansa Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Doç. Dr. Ülfet Görgülü, İl Müftü Vekili Şerife Hanım ALTUNER, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Din Görevlileri ve davetliler katıldı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri