27 Mayıs 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BESTEKÂR Hüseyin ERBAY’A İZMİR DE VEFA GECESİ

Şehrimizin yetiştirdiği Ünlü Hoca – Şef ve Bestekâr Hüseyin ERBAY’a  İzmir de  ‘’  VEFA GECESİ  ‘’ yapılacak. Bu konuda basına açıklamada bulunan ERBAY;

29 Nisan 2019 pazartesi gecesi saat 20.30 da Şef Yücel ÖZGÜR yönetimindeki Gaziemir ADD Türk Sanat Müziği Korosu, Gaziemir Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Konser Salonunda bana ‘’ VEFA KONSERİ ‘’ gerçekleştirecek.  Yücel ÖZGÜR benim yetiştirip, musikiye hediye ettiğim idealist, çalışkan, başarılı ve  en önemlisi vefalı bir öğrencim.  Konserde benim musiki hayatım anlatılacak ve bestelerim icra edilecek. 
           
Konsere solist olarak, koromuzdan yetişerek, Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosuna giren Asuman ERTEKİN, Nevzat KESKİNOĞLU ve Derya ÖĞÜNÇ ile birlikte yine koromuzun keman kurslarından yetişerek TRT İzmir Radyosuna giren Keman Sanatçısı Onur SOYSAL da katılacak.  Ayrıca Eskişehir koromuzdan solistler; Zuhal KARAAĞAÇ, Figen ALKILIÇGİL, Mine TÜRKOĞLU, Tülay TÜRKMEN, Ali KOÇ, Gülşah ZAFER AKGÜL  ve Haşim DEDE konserde birer bestemi seslendirecekler.  Bunun yanı sıra koromuzdan 35 koro elemanı da İzmir Korosu ile birlikte dev bir koro oluşturup sahnede ki yerini alacak.

 Bu nedenle koro pazar günü özel otobüsle saat 10.30’da  İzmir’e hareket edecek. Konsere Eskişehir den bir otobüs dolusu dinleyici gidecek. Eski ve yeni öğrencilerim bu konserde buluşarak hocalarına tarihi ve ölümsüz bir gece yaşatacaklar. Bundan dolayı başta koro şefi değerli öğrencim Yücel ÖZGÜR olmak üzere, Dernek Başkanına ve koro elemanlarına ve  emeği geçen herkese şimdiden en kalbi teşekkürlerimi sunarım.

 İzmir de yaşayan Eskişehirli hemşerilerimi de bu konsere bekliyorum. Eskişehirli bir Bestekâr olarak, İzmir gibi sanat seviyesi ve zenginliği çok yüksek bu şehirde eski - yeni öğrencilerim ve koromla Eskişehir’imizi  temsil etmek benim için büyük bir gurur olacaktır.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri