19 Nisan 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Radyo A Söyleşileri”nde, müzik yapım şirketinin faaliyetlerini konuşuldu

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen “Radyo A Söyleşileri” nin konuğu Universal Müzik Yapım Şirketi Genel Müdürü Ömür Nazan Hacıgüzeller oldu. 11 Nisan Perşembe günü gerçekleşen söyleşiye çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katıldı.

Hacıgüzeller: “60 ülkede faaliyet gösteriyoruz”

Ömür Nazan Hacıgüzeller konuşmasında Universal Müzik Yapım Şirketi faaliyetlerinden bahsetti. Hacıgüzeller şunları söyledi: “60’tan fazla ülkede faaliyet göstererek oluşturduğumuz bir müzik ağımız var. Dolayısıyla bu ağ ile sanatçıları ve şarkı yazarlarını buluyoruz. Çünkü bağlı bulunduğumuz edisyon şirketimiz söz yazarları ile ilgilenen bir şirket ve biz bu şirketin yapım tarafıyız. Bu bağlamda çalışmalarımızda edisyon şirketimizle beraber sanatçıları buluyoruz ve gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.”

 “Kültürel değişime de katkıda bulunuyoruz”

Hacıgüzeller müziği dağıtarak tanıtımına da katkı sağladıklarını, böylece insanları mutlu edip, eğlendirip, duygularına ortak olduklarını söyledi. Hacıgüzeller ayrıca, “Faaliyetlerimizin sonucu olarak kültürel değişime de katkıda bulunmuş oluyoruz. Başka bir açıdan ise Universal Müzik Şirketi dijital dünyayla birlikte kendini sürekli değiştiriyor. Şirket olarak lider müzik şirketi olmamızın sebebi de bu değişime ayak uydurmamızdan geçiyor.” dedi.

“Pek çok markayı kendi bünyemizde barındırıyoruz”

Büyük müzik şirketi olarak birçok markayı barındırdıklarını söyleyen Hacıgüzeller, “Küçük şirketler sanatçıları bulduktan sonra, biz o şirketleri satın alıyoruz. Böylece hem sanatçılarla direkt anlaşma yapabiliyoruz hem de bu bağımsız şirketleri kendi çatımız altında toplayabiliyoruz. Bunun yanı sıra, sanatçılar için çeşitli ürünler üretip onları satışa sunan bir markamız var. Ayrıca bulunduğumuz 60 ülkenin de kendi markaları da var. Kısacası pek çok markayı kendi bünyemizde barındırıyoruz ve dünyada 6 binin üzerinde sanatçıyı temsil ediyoruz. Bunların arasında efsanevi sanatçılar ve gruplar da var. Örneğin bunlardan birkaçı Metallica, The Beatles, Queen gibi gruplar. Türkiye'de de birçok sanatçı ile birlikte çalışıyoruz. İlhan İrem, Erol Evgin, Gökhan Kırdar bu sanatçılardan birkaçı. Çünkü yerli repertuvar bizim için son derece önemli.” şeklinde konuştu.

Ömür Nazan Hacıgüzeller son olarak, “Bizim ürünlerimiz zevke hitap ediyor. Yaptığımız yatırımlarla biz de bu noktada risk almış oluyoruz. Dolayısıyla ürettiklerimizi insanlar ya beğenir ya da beğenmez. Bu da aslında büyük bir risk teşkil ediyor. Her ne kadar başarılı görünsek de arka planda başarısız olan sanatçılarımız da oluyor. Sürekli değişim ve gelişim içindeyiz. Markalarla sponsorluk anlaşmaları yapıyoruz ya da markalara sponsorluk projeleri satıyoruz.” dedi.

Hacıgüzeller, konuşmasının ardından katılımcıların sorularını yanıtladı.  

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri