19 Nisan 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İlçe Buluşmaları Alpu’dan Başladı

İl Müftüsü Bekir GEREK, ilçe buluşmaları kapsamında Alpu İlçesini ziyaret ederek; din görevlileriyle buluştu.  Alpu Merkez Çarşı Camiinde öğle namazından önce cemaate hitap eden Müftü GEREK, Kur’ an nedir ve Kur’an bizden ne istiyor? Başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Müftü GEREK, Kur’an Allah’ın sözü ve sözlerin en doğrusudur. En doğru yol ise Hz. Muhammed’in (s.a.v) yoludur. Kur’an bizden Allah’ın Kelamına ve Hz. Peygambere uymamızı ister. Öyle ki Kur’an bizden insanlık adına kardeş olmamızı ister. Kur’an bizden tanış olmamızı, bir olmamızı, beraber olmamızı ister. Kur’an bizden Allah’ın ipine sımsıkı sarılmamızı, anne babaya itaat etmemizi, eşlerimize karşı iyi davranmamızı ister. Dedi.

Namazın ardından cami müştemilatında yapımı devam eden Alpu Gençlik Merkezinde incelemelerde bulunan İl Müftüsü Bekir GEREK, en büyük arzumuz gençlere sahip çıkmaktır diyerek; gençlik merkezinin bir an önce tamamlanabilmesi için gereğinin yapılacağını belirtti.

Müftülük hizmet binasında İlçe Müftüsü Muammer ÖLMEZ ‘den ilçe ve ilçede yürütülen müftülük hizmetleri hakkında brifing alan İl Müftüsü Bekir GEREK din görevlileriyle buluştu. Düzenlenen programda, İlçe Müftülüğünün sunumundan sonra İl Müftülüğünün proje ve hizmetlerinin yanı sıra gençlik çalışmaları hakkında din görevlileriyle paylaşımda bulunan Müftü GEREK, konuşmasında Mihrap, minber ve kürsünün din görevlilerine emanet olduğunu, bu emanete hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. Müftü GEREK, birlik ve beraberlik içerisinde, aile düsturu, emanet şuuruyla bu millete hizmet edilmesi gerektiğinin önemine değinerek bizim din görevlilerimize olan inancımız da güvenimizde tamdır. Bizim gönlümüzde, kapımızda, telefonumuzda her zaman sizlere açıktır. Gayemiz hep birlikte İslam’a ve bu aziz millete daha iyi hizmet etmektir. Dedi.

Konuşmalarının ardından din görevlilerinin görüş ve taleplerini de dinleyen Müftü GEREK, programın sonunda Hizmet İçi Eğitim seminerleri kapsamında Ezan Kursunu başarıyla tamamlayan din görevlilerine belgelerini verdi.

Programda konuşan İlçe Müftüsü Muammer ÖLMEZ ise ziyaretlerinden dolayı İl Müftüsü Bekir GEREK’ e teşekkür ederek, din görevlileri adına, günün anısına hediye takdiminde bulundu.

Alpu İlçesine yapılan ziyarette İl Müftü Yardımcısı Şerife Hanım ALTUNER ve İl Müftüsü Bekir GEREK’in eşi Hatice GEREK hanımefendi ise kadınlara vaazı nasihat edip, din görevlilerinin eşleri ile bir araya gelerek huzur sohbeti programını gerçekleştirdiler.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri