19 Nisan 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİRLİ ÇİZERLERDEN ’DÜNYA KARİKATÜR MÜZELERİ SERGİSİ’

Eskişehir'li karikatüristler, Dünya karikatür müzeleri günü' nedeniyle Karikatür Evinde bir sergi açtılar. Sergi bir hafta açık kalacak..

Eskişehirli karikatüristler, Atilla Özer Karikatür Evi'nde bir karikatür sergisinde buluştuar. 3 Nisan-9 Nisan tarihleri arasında açık kalacak olan sergide on beş karikatüristin ürünleri yer aldı. Eskişehir'in eski karikatür ustaları Beytellah Heper ve Pertev Ertün'ün de karikatürlerinin yer aldığı sergi konusunda, Alper Tümay Tok, şu bilgileri verdi: "Eskişehir'de pek değeri bilinmese de, kalemiyle dünyada efsane olan karikatür ustası Atilla Özer ve Beytullah Heper, Pertev Ertün gibi karikatüristleri de anmak ve dünya Karikatür Müzeleri gününü bir sergi ile kutlamak amacıyla bu sergiyi düzenledik. Atilla Özer 3 Nisan'da doğmuş ve yine 3 Nisan'da profesör olmuştu. Vefatından sonra Belçika'da yapılan toplantıda bu tarih Dünya Karikatür Müzeleri Günü olarak kabul edildi.. Biz de Eskişehirli karikatüristler olarak el ele, kalem kaleme verdik ve bizlerin katkılarıyla yeni karikatüristlerin de ortaya çıktığını dünyaya bildirmiş olduk..." dedi.

Karikatür sergisinde,  eski karikatür ustalarının yanı sıra Diyar aydoğdu, erol Büyükmeriç, Yaşar arda, Cengiz Çalış, Dinçer Pilgir, İsmail Turan, Atilla Yakşi, Sertaç Ürer, Alper Tümay Tok, Mehmet Tarık Erşan, Mehmet Günay Ercan ve bir süre önce aramızdan ayrılan Sevil Özgür'ün karikatürleri yer aldı..Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri