19 Nisan 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Otizm Farkındalık Konferansı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Özel Eğitim Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Merkezi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Toplumsal Farklılık Kulübü tarafından 2 Nisan Otizm Fakındalık Konferansı düzenlendi.

 Saygı Duruşu ve İstikal Marşı ile başlayan programda Eskişehir Osmagazi Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü öğrencileri tarafından işaret dili ile İstiklal Marşı okundu.

 Programda konuşma yapan İl Müdürümüz Alper SEZER " Ülkemizde 1 Milyona yaklaşan otizmli birey, aileleri ile birlikte 4 Milyonu aşkın vatandaşımızın karşılaştıkları sorunlara çözüm oluşturma konusunda Bakanlığımız, Üniversiteler, İlgili Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşları öncü rol üstlenmektedir.
 
 Otizmli bireylerin de içinde yer aldığı engelli evde bakım ücreti, engelli kimlik kartı, ücretsiz seyahat ve rehabilitasyon hizmetleri, Bakanlığımız tarafından verilmektedir. 530 bin engellimize evde bakım destek ödemesi, resmi ve özel bakım merkezlerinde 25 bin engellimize bakım ve rehabilitasyon hizmeti verilmektedir." dedi.

 Konuşmalar sonrasında  Eskişehir Polifionik Korosu tarafından Çok Sesli Koro Konseri verildi.

 Programın devamında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Nörolojisi Bilim Dalında görevli Doç. Dr. Kürşat Bora ÇARMAN tarafından Çocuk Nörolojisi Bakış Açısıyla Otizm başlığı ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Derya GENÇ TOSUN tarafından ise Otizm Spektrum Bozukluğu Olan Çocuklarda İletişim Becerilerinin Desteklenmesi başlıklı konferanslar verildi.
 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri