19 Nisan 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vos26 Projelerine bıkmadan Usanmadan Devam ediyor

Vos26 Geleceğin Mimarı Olacak Gençler İçin Projelerine bıkmadan Usanmadan  Devam ediyor…

VOS26 Yardım Gönüllüleri Hobi Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için oluşturulan ‘Bir Hobiye Ne Dersin’ projesinin 3. Sergi açılışı Espark’ta gerçekleştirildi.

Çocuklarımızı tablet, internet, cep telefonu ve madde bağımlılığı gibi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla VOS26 Derneği tarafından düzenlenen projede, plastik maket, diorama, takı tasarımı gibi birçok çalışma atölyesi oluşturularak gençlere bu alanlarda eğitimlerin verilmesinin ardından tasarlanan el emeği ürünler Espark’ta sergilendi.

VOS26 Derneği Başkanı Zeynep Hayriye KARBÖLEN: “ Eskişehir’de köklü projelere hayat veriyoruz, yapılan etkinliklerimiz geleceğimizin mimarları çocuklarımız için. 

Proje kapsamında bütün çocuklara kapımız açık. Bu yıl üçüncü sergimizi gerçekleştirdik. Amacımız gençleri topluma kazandırmak. Bir önceki yıl gerçekleştirdiğimiz sergide 17 hobi dalını bir araya getirdik ve  lise çağına kadar olan gençlerimize eğitimler verdik.

Bu yıl üniversite öğrencilerimizi de dahil ederek yaş ortalamasını yukarıya çektik.  Hobi çalışmaları içinde en büyük ilgiyi plastik maket, diorama ve koleksiyonculuk görüyor. Bunun yanı sıra takı tasarımı, bez bebek, olta balıkçılığı gibi 17 hobi dalımız var projenin içinde.

Daha önceki sergimizde olduğu gibi bu yıl da ESBALDER bizleri yalnız bırakmadı. Dernek başkanı Osman DEMIRTAŞ ve dernek üyeleri usulüne uygun sportif olta balıkçılığını katılımcılara aktarırken doğanın  korunması konusunda da bilinçlendirici eğitimler verdiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz. “ dedi.

Plastik, statik plastik maket dalında eğitim veren aynı zamanda da dernek başkan yardımcılığı görevini sürdüren Fatih DEVRAN’da yaptığı açıklamada gençlerin makete olan ilgisinin  çok yoğun olduğunu ve bu ilginin kendilerine de eğitimler esnasında çok keyif verdiğini belirtti.

Proje yürütücülüğünde aktif olarak görev alan Halil ARIKAN da yaptığı açıklamada, 25 yıllık meslek hayatımı hobi ile birleştirerek gençlere bu yolda daha fazla destek oluyorum. Maketi yapılan kara araçlarının boyama işlemlerini mesleki eğitimlerim sayesinde kusursuz bir şekilde yaptıklarını açıkladı.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri