19 Nisan 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

"Şükrü Ertürk Kişisel Sergisi" GSF’de açıldı

“Şükrü Ertürk Kişisel Sergisi” 27 Mart Çarşamba günü, Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Sanat Galerisi’nde açıldı. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Emel Şölenay, Baskı Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Hayri Esmer ve Sanatçı Şükrü Ertürk’ün katıldığı sergiye çok sayıda akademisyen ve öğrenci yoğun ilgi gösterdi. Sergide Türk Lirası banknotlarının gravür çalışmaları ve banknotların ön yüzeyinde bulunan Atatürk portrelerinin gravürleri yer alıyor.

Sergi açılışında konuşma yapan Dekan Prof. Şölenay, Sanatçı Şükrü Ertürk’e teşekkür dileklerini iletti ve konuşmasına şöyle devam etti: “Şükrü Ertürk, katıldığı konferans, çalıştay ve sergi ile öğrencilerimize tecrübelerini aktarmış bir hocamızdır. 1977 yılında Merkez Bankası Banknot Matbaası Gravür Atölyesi’nde 2005 yılına kadar tedavüle çıkan Türk Lirası banknotları için gravür çalışmaları yaptı. Ayrıca banknotların ön yüzeyinde yer alan Atatürk portrelerinin orijinal gravürlerini de yapmıştır.”

Serginin açılışında söz alan Gravür Sanatçısı Şükrü Ertürk ise “Bugüne kadar bu kapsamda bir sergi açmamıştım. Anadolu Üniversitesi’ni çok önemsiyorum. Davetinizden dolayı mutlu olduğumu belirtmek isterim. Bu alanda Anadolu Üniversitesi ile daha fazla çalışma yürüteceğimize inanıyorum.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Dekan Prof. Şölenay, Sanatçı Şükrü Ertürk’e plaket ve hediye takdimi yaptı. Sergi, 26 Nisan Cuma gününe kadar ziyarete açık olacak.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri