25 Mart 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“NEGATİF OLANI DEĞİL, GÜZELLİKLERİ PAYLAŞMALIYIZ.”

Mihallıççıklar Derneği’nde konuşan NLP uzmanı Ayşe Asiltürk, insanlar arasındaki iletişimin üzerine konuştu ve metitasyon uygulaması gerçekleştirdi.

Mihallıççıklar Derneği etkinlik salonunda dernek üyelerine insanların birbiri ile doğru iletişim kurabilmeleri ve kendilerini nasıl rahat hissedebilecekleri üzerine bir sunuş yapan NLP uzmanı, yaşam koçu Ayşe Asiltürk Pehlivan, “Kendi gücümüzün, beynimizin gücünün farkında değiliz. Kendimize zarar veriyoruz. Doğru iletişimi bilmiyoruz ve kendimize zarar veriyoruz..” dedi. Yaşam koçu Ayşe Asiltürk Pehlivan, “İnsanlardan bazıları çevresine, doğaya zarar verip, olumsuzlukları paylaşıyor. Bir bölümü negatif bir eğilim ortaya çıktı. Güzel olanı paylaşmalıyız.. Kendimizi, başkalarını yeterince sevmiyoruz..” dedi. ‘NLP’Yİ “Yaşamamızda olaylar üzerine fikir oluşturmadan, otamatik olarak düşünme, algılama ve davarınış gösterme süreçleri “ olarak açıklayan Ayşe Asiltürk Pehlivan,”NLP programları ile bilinçsiz yapılan süreçleri bilinçli hale getirme ve geliştirme üzerine zihin işleyişine müdahale edeyerek biriyi sıkıntılardan kurtarmadır..”dedi

Etkinliğin sonunda bir ‘meditasyon’ uygulaması gerçekleştiren ve ılımcılara suyun akışı, doğadaki sesler, kuş sesleri dinleten Ayşe Asiltürk Pellivan, bu uygulama sırasında katılımcılara “Doğayı, akarsuyu düşünün.. Gözlerinizi açtığınızda kendinize sarılın” dedi Yaşam Koçu Pehlivan, “Dış seslere o kadar açığız ki, doğanın sesini dinleyip kendimizi dinlendiremiyoruz... kendimizle barışık olmamıyız.. ” değerlendirmesinde bulundu.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri