25 Mart 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Şair İbrahim Sağır’a ‘Vefa Gecesi

ESKİŞEHİR ŞAİRLER DERNEĞİ’nden ‘Onursal Başkan’ şair İbrahim Sağır’a ‘Vefa Gecesi

Eskişehir Şairler Derneği tarafından düzenlenen “Porsuk Şiir Akşamları” etkinliğinde; ‘Onursal Başkan’  ‘Şair İbrahim Sağır’a, ‘Vefa Gecesi’ düzenlendi.

Eskişehir Şairler Derneği’nin 25 yıl aralıksız başkanlığını özveriyle, fahri olarak yürüten ve bu hizmeti karşılığında dernek olağan Genel Kurul toplantısında; oy birliği ile “Onursal Başkan” lığı ünvanlıyla taltif edilen İbrahim Sağır’a; vefa programı, geniş katılımlı ve duygu dolu geçti. Katılımcılar arasında; Odunpazarı İlçesi Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Öğretim Üyeliğinden emekli Prof. Dr. Müzeyyen Buttanrı, Prof. Dr. Halil Buttanrı, Kütahya Şiir Severler Derneği Başkanı İsa Kahraman ile beraberindeki Esat Anık, Kadir Fidan, Kadir Güven, Zeki Şan, Eskişehir Kültür Sanat Derneği (ESKÜDER) Başkanı  Gazi Durusu, Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği (ETOS) Başkanı Nihal Bağcı, Şiir FM Radyosu Müdürleri; M. Ahmet Sağlam, Seyide Doyran, Habibe Taş, Fulya Aras Koca,  Eskişehir Şairler Derneği Yönetim Kurulu ve üyeleri ile seçkin bir davetli ve sanatsever gurubu katıldı.
Eskişehir Öğretmenevi Salonu’nda düzenlenen program, coşkulu ve duygulu şekilde başladı. Dernek üyelerinden Şair Halil Gürkan'ın sunduğu programın açılış konuşmasını, Eskişehir Şairler Derneği Başkanı Kenan Demirel yaptı ve şunları söyledi: ‘’Her ay ve ayda bir sefer olmak üzere, Eskişehir Sanat ve kültürüne büyük emeği geçen şairlere ‘Vefa Gecesi’ düzenliyoruz’ dedi. Akabinde İbrahim Sağır’ın hayat hikâyesinin okunmasının ardından, şairin şiirlerinden seçkiler ve şair için yazılan şiirler okundu. Onursal Başkan İbrahim Sağır’ın askerlik yönünü anlatmak üzere, sürpriz konuk olarak programa katılan Emekli Askerler Ergün Vardareli ve Erçin Güner ortak anılardan söz etmeleri, salonda duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Şairin bestelenmiş şiirleri; Ömer Faruk Bayrakçı, Galip Demirel, Necdet Çalış ve Ali Uulusoy  ve ekibi sanatçılar tarafından seslendirildi. Gecenin sonunda söz alan Usta Şair İbrahim Sağır, “Hayatımın en güzel günlerinden birini yaşadım. Programın hazırlanmasında emeği geçenlere ve katılanlara teşekkür ederim” dedi.

HABER: ERTUĞRUL ALTINEL - ESKİŞEHİRGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri