25 Mart 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Semineri Düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Din görevlilerimizin cami cemaati, mahalle halkı ve toplum üzerindeki saygınlık ve örneklik özelliklerini geliştirerek daha etkili bir din hizmeti sunabilmeleri amacıyla, 02 Mart 2019 Cumartesi günü İl ve İlçe merkezlerinde görevli personelimize yönelik “Din Öğretimi Formasyon Programı” kapsamında “Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Semineri” düzenlendi.

Eskişehir Öğretmenevi salonunda gerçekleştirilen program, İl Müftümüz Bekir Gerek’in yaptığı açış konuşması ile başladı.

İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, murakıplar, Vaizler, uzmanlar ile İlçe Müftülüklerine bağlı B, C ve D grubu camilerde görevli yaklaşık 350 personelin katıldığı programın açılış konuşmasını yapan İl Müftümüz Gerek; her birimize sorumluluğumuza göre il, ilçe ve mahalledeki kişilerin maneviyatının emanet edildiğini belirterek bu emaneti iyi bir şekilde yapmanın, başarılı olmanın yollarından biri bilgili olmak diğeri gerçek iletişim sahibi olmak ve samimi olarak çalışmaktır dedi.

Bu doğrultuda bu seminerler bizleri hizmetimizde motivasyon yapacak, daha iyi bir hizmet yapmamıza vesile olacaktır dedi. Seminer yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

D.İ.B Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin “Din Dili ve İletişim”, Tekirdağ Vaizi Hüseyin Öresin “Cami Merkezli Eğitim Etkinlikleri” , Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Koç “Din Hizmetlerinde İlkeler Ve Yakın Tarihimizden Örnekler” ve

Eğitim Uzmanı-Yazar Şaban Karaköse “Dini Danışma ve Rehberlik” konuları hakkında sunum yaptılar.

Verilen seminer dolayısıyla din görevlileri, semineri çok yararlı bulduklarını ve daha sıklıkla, ihtiyaç bulunan tüm konularda seminerlerin artırılmasını ve düzenlenmesini istediler.

Seminere katılan il ve ilçelerdeki tüm personele “Etkili Din Görevlisi” adlı kitap takdim edildi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri