25 Mart 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Son Çıkış” filminin gösterimi ve söyleşisi gerçekleştirildi

Palto Film Günleri’nde “Son Çıkış” filminin gösterimi ve söyleşisi gerçekleştirildi
 
12. Palto Film Günleri kapsamında “Son Çıkış” filmi, Eskişehirli sinema seyircisiyle buluştu. 22 Şubat Cuma günü yapılan gösterim sonrası, filmin yönetmeni Ramin Matin ile bir söyleşi gerçekleştirildi. Sinema Anadolu'da yapılan söyleşiye izleyiciler yoğun ilgi gösterdi.

Hem İstanbul'daki kentsel dönüşümü hem de şehrin yoğunluğunun ve kalabalığının birey üstündeki etkisini trajikomik bir anlatıyla gözler önüne seren Ramin Matin, filmi hakkında şunları söyledi: ''Filmimizde İstanbul'da yaşayan insanların nasıl bir çıkmazın içinde olduğunu, neler hissettiğini ve nelerle baş etmesi gerektiğini irdelemek istedik. Bunun yanı sıra, İstanbul'un yıllar içinde ne kadar değişikliğe uğradığından da bahsetmek istedik.'' Filmin uluslararası gösterimini ilk olarak Tokyo'da gerçekleştirdiklerine değinen Matin, oradaki yabancı seyirciden de olumlu geri dönüşler aldıklarına söyledi.

Söyleşi, Ramin Matin’inileride film yapmak ve yönetmek olmak isteyen gençlere verdiği tavsiyeler ve soru cevap bölümünün ardından sona erdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri