23 Şubat 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GÖRSEM’e ’Dede Korkut’ geldi

Eskişehirli yazar Ergün Veren; piyasaya çıkan  “Türkiye’de Popüler Yayınlarda Dede Korkut Kitabı” nı, Görme Engelliler Dayanışma Derneği (GÖRSEM) Eskişehir Şubesi ile paylaştı ve GÖRSEM'e kitaplarını bağış yaparak teslim etti.

GÖRSEM Eskişehir Şubesi’ne; kitapların teslim töreninde konuşan GÖRSEM Eskişehir Şube Başkanı Selahattin Oktay, “Onursal üyemiz Eskişehirli yazar Ergün Veren'e, bir defa daha teşekkür ediyoruz. Yayımladığı kitaplarını bizlerle paylaşarak, gelirinden faydalanmamızı sağlıyor. Sağ olsun. Elde edilecek gelir; derneğimizin, Görme Engelliler için yapacağı faaliyetlerde ve çalışmalarda kullanılacaktır” diye konuştu. GÖRSEM Eskişehir Şubesi Projeler Koordinatörü Halime Korkut’ta törende yaptığı konuşmasında, ''Onursal üyemiz yazar Ergün Veren; kitaplarıyla, hazırladığı projelerle derneğimizi ve görme engellileri desteklemeyi gelenek haline getirdiği için memnunluk duymaktayız. Bu kitapları; Görme Engelliler için, elde edebileceğimiz uygun fiyattan satarak, derneğimize daha fazla gelir sağlamaya çalışacağız. Yazar Ergün Veren’in hazırladığı “Eskişehir’i Görsem” ve “Anadolu’yu Görsem” kitapları ile, “Sesli Kitap” ve “Göremeyen Kardeşin Olsun mu?” projelerinde olduğu gibi, “Dede Korkut Görsem’de” projesiyle de, derneğimize gelir sağlamakla beraber, Görme Engelliler lehine farkındalık da yaratacağımıza inanıyoruz” dedi.

Yazar Ergün Veren ise, duygularını şöyle ifade etti: “Yayınların kültürel ve bilimsel işlevlerinin yanı sıra, sosyal işlevi de olmalıdır. Kanaatimce sosyal işlevi bulunmayan yayın, yazar ile okur arasında kalmaktan öteye gidemez ve farklı anlamlarla kodlanamaz. Onursal üyeleri olmaktan gurur duyduğum GÖRSEM’in, kitaplarımızı ve projelerimizi kabul etmeleri mutluluk vericidir'' dedi.

HABER: ERTUĞRUL ALTINEL - ESKİŞEHİRGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri