23 Şubat 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sabırsızlıkla Beklenen Festivale Sayılı Günler Kaldı !

LEZZET DOLU FESTİVALE SON GÜNLER

Sivrihisar Belediyesi tarafından 10 Şubat Pazar Günü 2. Si düzenlenecek Meşhur Sivrihisar Dövme Sucuk Festivaline sayılı günler kaldı. Sivrihisar Belediyesinin hazırlıklarına başladığı festivale ülkenin birçok yerinden yoğun bir katılım bekleniyor. Ulusal düzeyde duyurulan festival büyük ses getirirken Sivrihisar’da yoğun bir çalışma ve heyecan var. Festivale katılacak misafirleri en güzel şekilde ağırlayabilmek için Sivrihisar Belediyesi ve halkı birlikte el ele çalışıyor.

Festivalde yaklaşık 5 ton sucuk dağıtımı gerçekleştirilecek olup, Dünyanın Merkezine gelen misafirlere ilçeye özgü Dövme Sucuk tattırılacak. Derya ULUĞ ve Mithat KÖRLER’in sahne alacağı programın sunumu ALEM FM program yayıncısı ve sunucusu Hilal ÖZGANİ tarafından yapılacak.

Festivalde oldukça zengin mutfak kültürüne sahip olan ilçenin dövme sucuk yanı sıra birçok lezzetide misafirlerin beğenisine sunulacak. Sivrihisar’a özgü tescilli Sivrihisar Muska Baklavası gibi birçok yöresel lezzet standı kurulacak ve adeta bir lezzet şöleni yaşatılacak. Bunun yanında çeşitli gösteriler ve şovlar festivale renk katacak.

Haydi Sivrihisar Dövme Sucuk Festivaline…

Sivrihisar Belediyesi tarafından 2017 yılında ilk kez yapılan Sivrihisar’a özgü Meşhur Dövme Sucuk Festivali damaklarda tadını, hafızalarda yerini korurken Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenen dev organizasyonun bu yılki tarihi  belli oldu.

10 Şubat Pazar Günü Sivrihisar Açık Hava Heykel Müzesi Meydanında Düzenlenecek Coşku Dolu Festival Saat: 12.00 başlıyor…

2019’e Damga Vuracak Lezzet  Dolu  Bir Festival Sizleri Bekliyor !

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid YÜZÜGÜLLÜ ;

2017 Yılında düzenlediğimiz meşhur Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali büyük ses getirmesinin yanında herkes tarafından beğenilen ve sabırsızlıkla beklenen bir festival oldu.

Lezzetine güvendiğimiz Sivrihisar Sucuğu,  festivalimiz sonrasında ülkemizin dört bir yanından talep edilmeye başladı ve kasaplarımız sucuk yetiştiremez oldu. Bizler Sivrihisar’ın tarihini ve  kültürünü olduğu kadar lezzetlerini de tüm Dünya’ya tanıtma konusundaki iddiamızı sürdürüyoruz.

2017 yılında ilkini düzenlediğimiz, yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı festivalimizde 2 ton sucuk ekmek dağıtımı gerçekleştirdik. 2019 yılında bu ilgiyi büyüterek ülke çapında yapmak için uğraşıyoruz. Tüm Türkiye’nin Sivrihisar’ı gelip görmeleri ve yemek kültürümüzden tatmalarını istiyoruz.

Bu yılda 10 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştireceğimiz festivalimizde 5 ton sucuk ikramında bulunacağız, Programımız Alem FM sunucusu Hilal ÖZGANİ’NİN sunumuyla başlayacak, Değerli sanatçılarımız DERYA ULUĞ, ve Mithat KÖRLER  10 Şubat Pazar Günü Dünyanın Merkezi Sivrihisar’da sahne alacaklar. Etkinliğe gelen misafirlerimiz Sivrihisar Yöresel ve Organik Köy ürünlerini, ilçeye özgü hediyelik eşyaları alma fırsatı bulabilecek ve çeşitli etkinlikler, aktiviteler  ile dolu, her yaştan insanın keyif alacağı, lezzet şöleni bir festival olacak. Meşhur Sivrihisar Dövme Sucuk festivalimize herkesi bekliyoruz. Dedi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri