23 Şubat 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İlçelerin Tiyatro Keyfi Sürüyor

Yerel seçim atmosferi ile nihayet dış ilçeler de kültür sanatla tanıştılar..

HAN İLÇESİ TİYATRONUN KEYFİNİ SÜRDÜ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Cahit Atay’ın kaleme aldığı “Sultan Gelin” adlı oyununu Eskişehir’in Han ilçesinden gelen vatandaşlar için sahneledi.

“Sultan Gelin” oyunu Anadolu’nun kırsalında yaşayan insanların, gelenek ve görenekler üzerinden yaşadığı sosyal sorunları ele alıyor. İzleyenlere hüznü ve komediyi bir arada yaşatan oyunun rejisini Devlet Tiyatrosu sanatçısı Murat Atak üstlendi. Han ilçesinden ve Eskişehir’in yakın mahallelerinden oyuna gelen vatandaşlar oyunu büyük bir dikkat ve beğeni ile izlediler. Oyun için ailelerinin yanında Sultandere Sahnesine gelen miniklere de küçük bir sürpriz vardı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler biriminde görevli rehber öğretmenler eşliğinde boyama ve oyun etkinliğine katılarak güzel vakit geçiren minikler, oyun bitiminde aileleri ile buluştu.

Oyun sonunda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen; “Şehir Tiyatrolarının oyunlarında sizleri görmek mutluluk verici. Yıllarca tüm salonlarımızı doldurarak Şehir Tiyatrolarına destek veren tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Şehir Tiyatromuzun oyunlarına daha sık gelin. Büyükşehir Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya verdiğimiz destekler sürecek. Sizin ilgi ve alakanız bizim de sizin için daha fazla azimle çalışmamızı sağlıyor”  şeklinde konuştu. Oyunu ayakta alkışlayan izleyiciler oyun sonunda başkan Büyükerşen’e teşekkürlerini ileterek oyuncularla birlikte sahnede fotoğraf çektirdiler.

Ulaşımın Büyükşehir Belediyesi desteği ile karşılandığı ve vatandaşların ücretsiz olarak davet edildiği “Sultan Gelin” oyunu, Sultandere Sahnesi’nde Eskişehir’e bağlı ilçe ve mahallelerde yaşayan, şehir merkezine uzaklıkları nedeni ile Şehir Tiyatrosunun kültürel hizmetlerinden yeterli ölçüde faydalanamayan vatandaşlara yönelik olarak her hafta Perşembe günleri sahnelenmeye devam edecek.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri