23 Şubat 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SEYYİD BATTAL GAZİ VAKFI BURS VERDİĞİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİ BULUŞTURDU

Seyyid Battal Gazi Vakfı, Seyitgazi nüfusuna kayıtlı yüksek öğrenim gören öğrencilere öğrenim yardımı yapmaya devam ediyor.Bu yıl Vakıftan karşılıksız burs almaya hak kazanan 62  öğrenci ile burs desteği sağlayan hayırseverler Eskişehir Öğretmenevinde yapılan yemekli toplantıda bir araya geldi.

Toplantının açılışında konuşan Vakıf Başkanı Dr. S.Sırrı KABADAYI” Maddi imkanları yetersiz Seyitgazili üniversite öğrencilerine 21 yıldır öğrenim yardımı sağlamaktayız. 2 yıldır sömestr tatilinde buluştuğumuz öğrencilerimizde hemşehrilik bilinci oluşturmaya çalışıyor, maddi ve manevi olarak yanlarında olduğumuzu anlatıyor, burs desteği sağlayan hayırseverlerimizi onure ediyoruz” dedi.

Toplantıda Vakfa burs desteği sağlayan hayırseverlere plaket takdim edildi. Aralarında Refik Önür, Lütfü Yüksel ve Göral Çatak’ın da bulunduğu hayırseverler yaptıkları konuşmalarda hayat tecrübelerini paylaştılar ve öğrencilerin okul ve iş hayatında başarılı olmaları için tavsiyelerde bulundular.

Vakıftan burs alan öğrenciler adına konuşan Sevgi DERE, yapılan bu toplantıda Seyitgazili üniversite öğrencileri ile tanışma imkanına  sahip olduklarını, her konuda kendilerine yardım ve destek sağlayabilecek hayırseverleri tanıma ve onların görüş ve önerilerinden yararlanma fırsatı bulduklarını belirtti ve tüm öğrenciler adına teşekkür etti. Yapılan konuşmalardan sonra öğrencilere yemek verildi ve bursları dağıtıldı.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri