24 Ocak 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Türk Dünyasında “40 Şair 40 Şiir Etkinlikleri” düzenlendi

Eskişehir Şehit Muhammed Fatih Safitürk Ortaokulu tarafından düzenlenen “40 Şair 40 Şiir Etkinlikleri” şiir dinletisi 11 Ocak Cuma günü Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi Amfi Tiyatro’da gerçekleştirildi. Dinletiye Eskişehir Vali Yardımcısı Alper Balcı ve çok sayıda davetli katıldı.

Dinletinin sonunda konuşan Eskişehir Vali Yardımcısı Alper Balcı, “Ben şiirle tiyatroyla üniversite yıllarında tanıştım. Bu tarz etkinlikler gösteriyor ki eğitimde bir yerlere gelmişiz. Bu öğretmenlerimizin eğitimcilerimizin müdürlerimizin kalitesi ile alakalı. Asıl cevherler öğrencilerimiz. Herkesin harcı değildir şiiri ezberleyip böyle bir topluluğun önünde okumak. Müdürümüzle valilikte çalıştım onu bu okula gönderirken bu gençlerden yiğitlerden bizlere talebeler, savaşçılar yetiştirmesini söyledim. Muhammet Safitürk gibi Ömer Halisdemir gibi kahramanları yetiştirebilirsek atalarımıza layık insanlar yetiştirmişiz demektir. Bizlerinde üzerime ne düşüyorsa her türlü desteği sağlayacağız. Bütün öğrencilerimize, velilere, öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Eskişehir Şehit Muhammed Fatih Safitürk Ortaokulu öğrencilieri; Erdem Beyazıt, Arif Nihat Asya, Aşık Veysel Satıroğlu, Necip Fazıl Kısakürek ve Yahya Kemal Beyatlı gibi önemli şairlere ait şiirleri seslendirdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri