24 Ocak 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Türk Dünyası Müzik Topluluğu büyüledi

Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Türk Dünyası Müzik Topluluğu” konseri, 4 Ocak Cuma günü Öğrenci Merkezi Salon 2016’da gerçekleştirildi. Ferdi Cansız'ın hazırlayıp yönettiği konsere Rektör Danışmanı Doç. Dr. Oktay Emir ve çok sayıda dinleyici katıldı. Konserde Türkiye'nin 14 farklı yöresinden 16 türkü seslendirildi.

Konserin açılışında konuşan Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mehmet Topal şu sözlerle duygu ve düşüncelerini dile getirdi: “Türk Dünyası ve Araştırma Merkezimizi sanat merkezine dönüştürdük ve her hafta sonu klasik müzik, Türk sanat müziği ve Türk halk müziğini Eskişehirliler ve şehre gelen turistlerle buluşturduk. 14 Nisan 2017 tarihinden itibaren 105 civarında faaliyet yapan merkezimiz 4 tane uluslararası sempozyuma ev sahipliği yaptı. Paneller, sergiler, konferanslar, konserler ve gösterilerin yapıldığı Merkezimizde bugün farklı coğrafyalardan türküler dinleyeceğiz. Tabi türküler sizleri farklı yörelere coğrafyalara götürecek. Bu şüphesiz millet olduğumuzun en önemli göstergelerinden birisi eğer beraber türkü söyleyebiliyorsak mırıldanıyorsak millet olabilmişiz demektir.”

Müdür Doç. Dr. Topal, koro şefi Ferdi Cansız, rektörlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri