24 Ocak 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tiyatrodan İlçe Açılımı HERŞEY ÜCRETSİZDİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Cahit Atay’ın kaleme aldığı “Sultan Gelin” adlı yeni oyununu önceki gün Eskişehir’in Alpu ilçesinden ve civar mahallelerden gelen vatandaşlar için sahneledi.

“Sultan Gelin” oyunu Anadolu’nun kırsalında yaşayan vatandaşların, gelenek ve görenekler üzerinden yaşadığı sosyal sorunları ele alırken izleyenleri hem güldürüyor hem de hüzünlendiriyor. Oyunu Eskişehirli hemşerileri ile birlikte izleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen oyun sonunda izleyicilere seslenerek; “Şehir Tiyatrolarının bütün oyunları birbirinden etkili ve ibret vericidir. Tiyatroya daha sık vakit ayırın, işinizden gücünüzden arta kalan zamanlarınızı televizyon karşısında heba etmeyin. Sizlerin oyunlarımıza daha sık aralıklarla gelebilmeniz için belediye olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” Şeklinde konuştu. Oyunu ayakta alkışlayan izleyiciler oyun sonunda başkan Büyükerşen’e teşekkürlerini ileterek birlikte fotoğraf çektirdiler.

Ulaşımın Büyükşehir Belediyesi desteği ile karşılandığı ve vatandaşların ücretsiz olarak davet edildiği “Sultan Gelin” oyunu, Sultandere Sahnesi’nde Eskişehir’e bağlı ilçe ve mahallelerde yaşayan, şehir merkezine uzaklıkları nedeni ile Şehir Tiyatrosunun kültürel hizmetlerinden yeterli ölçüde faydalanamayan vatandaşlara yönelik olarak her hafta düzenli olarak sahnelenmeye devam edecek.

30 Mart 2014 öncesinde de köylere giden tiyatro ekipleri daha sonraki dönemde bu tarz etkinlikler düzenlemedi

Eskişehir Şehir Tiyatroları, Pusuda Oyunu İle Köylere Tiyatro Götürüyor

Şehir Tiyatroları sezon sonunda yeni ve farklı bir proje ile bir kez daha Eskişehir izleyicisinin karşısına çıkıyor. Yönetmenliğini Şehir Tiyatrosu sanatçılarından İsmail Dündar’ın üstlendiği “Pusuda” adlı oyun Eskişehir’in ve bağlı ilçelerin köylerinde sahnelenmek üzere çalışıldı. İlk gösterim, 28 Mayıs 2013 tarihinde Eskişehir’in İnönü ilçesine bağlı Oklubalı köyünde gerçekleştirecek. Şehir Tiyatroları “Pusuda” adlı oyununu Haziran ortasına kadar birçok köyde sahneleyecek

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri