24 Ocak 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

"Kuruluşun Beşiği Domaniç" sergisi sanatseverler ile buluştu

Anadolu Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı “Kuruluşun Beşiği Domaniç” sergisinin açılışı 2 Ocak Çarşamba günü, Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi‘nde gerçekleştirildi.

28 sanatçının toplam 74 eseriyle Domaniç tanıtıldı

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) bünyesindeki 28 sanatçının hazırladığı toplam 74 eser, sergi açılışıyla birlikte sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Domaniç’i Osmanlı Devleti’nin mayalandığı topraklar olarak ifade eden, Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mehmet Topal, “Domaniç, hepinizin malumu Osmanlı Devleti’nin kurulduğu coğrafyada, çok önemli bir yer işgal ediyor. Bu topraklar Osmanlı Devleti’nin mayalandığı topraklardır. Dolayısıyla sergimiz bu bölgeyi konu alıyor ve bize Domaniç bölgesinden esintiler sunuyor. Bu bölgenin tadını, nefasetini, kokusunu bize hissettiriyor. Bu bakımdan Üniversitemizde böyle bir faaliyete ev sahipliği yapmak bizim için anlamlı olacak. Tüm sanatçılara ve katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi. Anadolu Üniversitesi Bilim Kültür ve Sanat Merkezi’nde 2014 yılı Nisan ayından bu yana 104 faaliyet yapıldığını belirten Müdür Doç. Dr. Mehmet Topal,  bu faaliyetler arasında sergilerin önemli bir yer tuttuğunu söyledi.

Sergide diğer açılış konuşmasını gerçekleştiren Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) Başkanı Bayram Yıldız ise görüşlerini şu şekilde aktardı: “KÜSAD programlı sergilerinden olan ‘Kuruluşun Beşiği Domaniç’ adlı sergimize hepiniz hoş geldiniz. Kütahya Kültür ve Sanat Derneği 1985 yılında kurulmuş ve 2016 yılında Türkiye’nin en aktif sanat kurumu seçilmiş bir sivil toplum kuruluşudur. 28 sanatçımızın 74 eseriyle birlikte burada Domaniç ilçemizi tanıtmaya çalışıyoruz. Katılımlarından dolayı tüm misafirlerimize ve sanatçılarımıza teşekkür ediyorum.”

Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılışı gerçekleştirilen sergi, 13 Ocak Pazar gününe kadar ziyaretçilere açık olacak.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri