24 Ocak 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tümsiad dan "BİZ KİMİZ" Programı

Eskişehir Tümsiad Şubesinin düzenlemiş olduğu Milli Şuur Konuşmaları Programının ilkini "Biz Kimiz" sorusuyla, Gazeteci Yazar Savaş Şafak Barkçin'in sunumuyla düzenlendi.

Gazeteci yazar Şafak Barkçin'in bir çok örnekle bizlerin kim olduğumuzu neler yapmamız gerektiğini slayt gösterimlerle sundu.Barkçin 200 yıldır sadece gücümüzü değil, kendimizi kaybettik. 200 yıldır kendimizi değil, gücümüzü arıyoruz. Kendimizi evimizde değil, başka yerlerde arıyoruz. Artık kendimize gelmemiz gerektiğini belirtti ve Ne yapmalıyız'ı anlattı.
İnsan olarak kulluğumuzu esas alacağız,İtikadımızı doğru öğrenip, doğruya uyacağız,Kendi kavramlarımıza hakim olacağız,İnsana mekana zamana açık olacağız,Sadece bilgili değil ahlaklı olacağız, Gücün ahlakına değil Ahlakın gücüne tabi olmamızı gerektiğini belirtti.

Engiz, açılış konuşmasında Biz Tümsiad ailesi olarak yerel değerlerden küresel liderliğe söylemiyle, Yerlilik ve Millilik olmadan küresel liderliğin olmayacağını vurguladık. Yapmış olduğumuz çalışmaları ve ortaya koyduğumuz vizyonu hep bu çerçeve üzerinde inşa ettik. Ve bu istikamette çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Ülkemizi; siyasi-ekonomik ve kültürel olarak 2023 hedeflerine taşıyabilmemiz için öncelikle kim olduğumuzun farkına varmamız gerekmektedir. Millet olarak içerisinde bulunduğumuz şuur kaybından kurtulup Milli Şuurla yeniden kendimize gelmemiz öz kimligimize kavuşmamız ve yaşayıp çalışmamız gerekmektedir dedi.

Engiz, katılımlarından dolayı Gazeteci Yazar Barkçin'e Osmanlı Padişahı Sultan Abdülhamid in levhasını hediye etti..Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri