24 Ocak 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GÜL’ün ilk kitabı ’Eylül Değil Sevgisizlik Üşütür’’ Yayınlandı

GÜL’ün ilk kitabı  ’Eylül Değil Sevgisizlik Üşütür’’ Yayınlandı
  • 31 Aralık 2018 Pazartesi
  • 1970 kez okundu

ESKİŞEHİRLİ YAZAR AYŞE GÜL’ün ilk kitabı olan ‘’Eylül Değil Sevgisizlik Üşütür’’ Anı öykü kitabı Eskişehir’de yayınlandı


Eskişehirli yazar Ayşe Gül’ün ilk kitabı olan ‘’Eylül Değil Sevgisizlik Üşütür’’ anı öykü kitabı Eskişehir’de yayınlandı ve  Eskişehir edebiyatına eser kazandırıldı.

Kişide biriken deneyimler, kimi insanda doygunluk duygusu yarattığını belirten Eskişehirli yazar Ayşe Gül şunları söyledi: ‘’Anı öykü kitabım, 119 sayfadır. Kitap yamak, bir iç dökümdür. Sevgi dokunmaktır. Anı öykü kitabımı yazmak, hayata tutunmamı sağlayan ince bir halat oldu. Sevgi, öfkeden güçlüdür. Sevgi unutulunca yerini öfke, şiddet, giderek nefret alıyor. Hep bekliyoruz, bir gün içimizin sevgiyle dolacağını zannediyoruz. Sevmek, insanı manen zenginleştiren en güzel duygudur. Bir gün raftan indirdiğim birkaç yazıyı, Parkinson hastası bir arkadaşıma okuttum. Baktım çok eğleniyor, bazen de içleniyor, gizli gizli gözyaşlarını siliyor. Duygulandım ve duygu insana has bir meleke diye düşündüm. Arkadaşımın olumlu tepkilerini görünce, birkaç insanı bulunduğu ortamdan çıkartabilsem bile değer dedim. Bu kitabımı yazma, ondan sonra oluştu. Eylül sadece üşüdüğüm yalnızlıkları barındırmadı. İşe girişim, aşık oluşum, okula başlamam, çoğaldığım zamanlardı. En koyu yalnızlığımı, bebeğimi kaybettiğimde yaşadım. En çok da o zaman üşüdüm. Anı öykü kitabım yayınlanarak, Eskişehir Edebiyatına eser kazandırılmasına katkıda bulundum’’ diye ifade etti.

HABER: ERTUĞRUL ALTINEL - ESKİŞEHİRGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri