24 Ocak 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TARİH KONUŞMALARI BAŞLIYOR

TARİH KONUŞMALARI BAŞLIYOR
  • 26 Aralık 2018 Çarşamba
  • 1894 kez okundu

Tepebaşı Belediyesi ve Tarih Vakfı işbirliğinde düzenlenecek olan Tarih Konuşmaları’nın ilkinde Türk futbolunun tarihi masaya yatırılacak.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ile Tarih Vakfı Başkanı Mehmet Alkan’ın imzaladığı kültürel işbirliği protokolünün ardından Tarih Konuşmaları etkinliğinin ilki gerçekleştirilecek.

Türkiye’de Futbol ve Futbol Tarihi (Dönemler, Portreler, Tartışmalar) başlığında düzenlenen etkinlikte Türk futbol tarihi kapsamlı bir biçimde ele alınacak. Tarih Vakfı Başkanı Mehmet Alkan’ın moderatörlüğünü yapacağı söyleşide; spor yorumcusu – yazar Bağış Erten, İstanbul Üniversitesi’nden Tarih Vakfı Başkan Yardımcısı Doğan Çetkinkaya ve Anadolu Üniversitesi’nden Kemal Yakut Türk futbol tarihini masaya yatıracak.

26 Aralık Çarşamba günü saat 18.30’da Özdilek Sanat Merkezi’nde düzenlenecek etkinlik hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 230 22 16 numaralı telefondan yetkililere ulaşabilecek.

Bağış Erten Kimdir?
1973 Ankara doğumlu. 1998′de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi’nde Yakın Tarih yüksek lisansını tamamladı ve iki yıl araştırma görevlisi olarak çalıştı. Daha sonra İletişim Yayınları’nda editörlük yaptı. Modern Türkiye’de Siyasi Düşünce ansiklopedisinin yayın sekreteriydi. Spor yazarlığı da yapan Erten, CNN TÜRK’te Futbol Ekstra Programı’nın yorumcusu olarak görev aldı. Erten ayrıca düzenli olarak yazılar yazıyor. Yazıları Bizim Gazete, Ekspress, Radikal Futbol, Radikal, Cumhuriyet, Tam Saha ve Four Four Two’da yayınlandı. Aynı zamanda Eurosport Türkiye’nin de Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışıyor.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri