12 Aralık 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ÇOCUKLARA YENİ OYUN ‘GEÇMEM GEREK’

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları  “Geçmem Gerek” adlı yeni çocuk oyununun provalarına başladı. Oyun yeni yılın ilk ayında izleyici ile buluşacak. 

Şehir Tiyatroları, Fransız yazar Marie Yan’ın “Geçmem Gerek” adlı çocuk oyununu minik izleyicileri ile buluşturmak üzere çalışmalara başladı. Şehir Tiyatroları sanatçısı Berkay Akın’ın Türkçeye çevirdiği ve yönettiği oyunda Pınar Bekaroğlu Ciotta ve Mustafa Kılıkçı rol alıyorlar.
     
Oyun, sınırların ortadan kalktığı, hepimize ait ortak bir dünyada yaşamak istiyorsak, müziğin, resmin, yani sanatın gücüne inanmamız gerektiğinin önemini, müzikli ve renkli bir dille anlatıyor.
     
Yedi yaş ve üzeri çocuklara yönelik olarak hazırlanan oyunun dekor tasarımını, Aylin Önen ve Alp Ateş, kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını ise Ali Rıza Tekin gerçekleştiriyor.
      
Provaları aralıksız sürdürülen “Geçmem Gerek” adlı çocuk oyunu Ocak ayı içinde minik izleyicileri ile buluşacak ve sezon boyunca Şehir Tiyatrolarında sahnelenmeye devam edecek.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri